Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Podrobné hodnocení hráčů za sezónu 2013/2014
Napsal: kašpi dne Středa, 09 Červenec 2014 18:42   

V létě 2013 jsem se ujal v Dolních Počernicích družstva starší přípravky (ročníky 2003 a 2004). První půlrok byl seznamovací a hlavním cílem bylo dát dohromady dostatečný počet kluků, aby vytvořili mužstvo s perspektivou pro další roky. Zvláště jsme potřebovali druhého brankáře, aby jsme měli vyrovnanou dvojici i pro případ, že by jeden z nich nemohl nastoupit v zápase. To vše se podařilo, proto jsme druhý půlrok již cíleně pracovali na rozvoji pohybu, zpevňování hlavně středu těla a trénování individuálních fotbalových dovedností s míčem. Za celý rok jsem postupně posbíral spoustu poznatků na základě kterých si dovoluji vytvořit podrobnější hodnocení každého z borců:

Michal Foldyna (poušťák) - je velmi pracovitý kluk a v brankářském oboru udělal obrovský pokrok. Pomohly mu i cílené tréninky se zkušenými, dospělými brankáři a velmi zapracoval na práci nohama. Když nepoleví má našlápnuto k tomu stát se v budoucnu velmi komplexním gólmanem s dobrou kopací technikou a rozehrávkou. V kabině i kvůli své vysoké postavě je jasným lídrem, neustále něco komentuje a místy předbíhá i myšlenky samotného trenéra! Jsem rád, že jsme se domluvili, já dostal svůj prostor pro výklad k ostatním klukům a s Michalem jsem moc spokojený.

Jakub Fašianok - se k nám přidal v průběhu loňského léta a získali jsme v něm vytouženou posilu do brankářské dvojice k Michalovi. Kuba je fantastický v postřehu a tím pádem má svělé zákroky na brankové čáře. Je nesmírně pracovitý, ambiciózní s velkou touhou se zlepšovat. I on udělal díky speciálním brankářským tréninkům veliký pokrok a dále budeme více pracovat na jeho práci nohama s rozehrávkou. Někdy vše zbytečně vnitřně prožívá a chybičky si moc bere. V kabině je skromný, tiše nenápadný a o to více překvapí svým umem na hřišti. Moc ho chválím a jsem rád, že je právě v našem týmu!

Pavel Strouhal (vodonoš) - je i díky tenisu, který kloubí s fotbalem velmi zdatně atleticky vybaven. Díky vysoké postavě skvělý v hlavičkových soubojích a hodně zapracoval na práci s míčem. Nadále budeme pracovat na přesné rozehrávce a vnímání prostoru ve kterém se na hřišti pohybuje. Snad se podaří v zápasech více použít jeho střela oběma nohama, kterou má jednu z nejlepších. Hned v úvodu naší spolupráce dostal funkci nosiče pití pro celý tým, ke všem je velice kamarádský a vstřícný.

Vojta Nims (lenochod) - ač patří k nejvyšším, tak je jeden z nejmladších! Nebudu lhát, když jsem ho viděl na prvním tréninku, tak jsem si v duchu řekl, že zde budu mít hodně práce a úsilí. Vojta mi vše usnadnil svým poctivým přístupem, dnes skvěle ovládá míč pravou i levou nohou, hlavičkuje a já věřím, že ho i při hře rozhýbeme. Pro mě jasný skokan roku! Kapitola sama pro sebe je jeho vystupování v kabině a jeho humor miluji. Sám sebe nazývá lenochodem a jeho hlášky typu: " Trenére já držím dres s číslem bez čísla" (triko bylo naruby) jsou úžasné. Je to takový rozvážný, anglický typ, na vše má dost času a třeba v průběhu mého předzápasového výkladu klidně vstane a úplně samozřejmě mě přeruší: "Trenére mám dobře narovnaný rolák u krku"? to nevymyslíš.

Tomáš Keyř (žabák, vokurka) - je nesmírně pozitivní bojovník, který nikdy nic nevzdává a bojuje do poslední vteřiny. Je to naprosto moje krevní skupina, poctivý v tréninku s ničím si neláme hlavu je nesmírně hravý. Strašně rád se s ním vsázím o cokoliv. Někdy má větší radost z toho, když na soupeře vymyslí nějakou fintu, nebo kulišárnu než ze vstřeleného gólu. Hru si velmi užívá a je to takový brazilec žijící v těle českého, veselého kluka. Když v zimní přípravě předvedl svoje žabáky všichni jsme se smáli ještě týden! V kabině velmi oblíbený, není snad nikdo na koho by nevymyslel nějaký vtípek a v každé situaci se stará o veselou atmosféru.

David Hrdina (dejv) - je naše perpetum mobile. Tento hráč s obrovským zdravotním hendikepem by se nechal raději přepůlit, než by vzdal některý ze soubojů. Je v neustálém pohybu a ten dokáže náležitě prodat ve hře. Gymnasticky a pohybově patří k nejlepším z týmu. K tomu hodně zapracoval na práci s míčem a poslední dobou výrazně zlepšil střelbu oběma nohama. Míče uklízí za tyčky ne nepodobně jako slavný jmenovec David Beckham. V kabině není vteřina, kdy by neprováděl nějakou aktivitu.

Marek Štěpán (mára) - náš kapitán a vůdce. Má skvělý přehled ve hře, výbornou práci s míčem a kopací techniku. I on hraje kromě fotbalu tenis a proto je pohybově velmi komplexně vybavený s dobrou fyzičkou. Někdy nenápadný, ale na hřišti to umí pěkně rozbalit. Spousta trenérů z jiných klubů nás kvůli jeho dlouhým vlasům chválí, že máme šikovnou dívku. Kluky si v případě nutnosti přirozeně srovná a na nikoho se nepovyšuje. Ve fotbalovém umu jim jde příkladem.

Filip Rakús - každou síť svými střelami roztrhá na kus! Hráč kterého by chtěl mít každý trenér. Jednoznačně vítězný typ, nemá rád porážky a chce vítězit ve všem co dělá. Někdy se to snaží moc strhnout sám, což může vyznít kontraproduktivně, ale když dá na moje slova, popracuje na zakončení, tak z něho bude bombarďák s tahem na bránu, jaký má málokdo. V tréninku velmi svědomitý a pracovitý. Jen škoda, že nemohl na jaře odehrát kvůli různým rodinným aktivitám více zápasů!

Jan Liška (lišák) - hráč kterého jsme přetáhli z Klánovic. Že to byla dobrá volba nám Honza ukázal hned v prvním utkání kdy nastoupil za Počernice. Dal dva góly a na hřišti byl velmi platný. Podle něj by se dala natáčet instruktážní videa, jak pracovat s míčem, jak střílet levou i pravou nohou a hru hlavou s výsokem mu můžou závidět i ligový borci. Kabina ho okamžitě přijala a Honza je velice veselý kluk, který k nám prostě patří.

Franta Fiala - je nesmírně poctivý a zodpovědný sportovec. Má velký smysl pro fair play a to za jakékoliv situace. Velice šikovný s míčem, střílí neomylně oběma nohama, má cit pro kombinaci a ještě k tomu je ohromně rychlý. Jen je to muž dvou tváří. V tréninku famozní, ale při utkání jako by se bál svého umu a někdy působí zakřiknutě. Když toto ze sebe dostane, tak bude fotbalista jako hrom a několikrát nám to již ukázal. Je to taková čistá duše našeho týmu a stoprocentní statistik.

Dominik Kuzma (Diego) - roste fotbalově každým týdnem. S míčem umí kouzla jako slavný Diego Maradona, poctivým tréninkem kope pravou stejně jako levou z čehož spoluhráči těží hlavně při standardních situacích. Ne náhodou každý druhý zápas dá gól přímo z rohu, prostě to s míčem umí. Když má den, tak je rozdílovým hráčem, který vyhrává zápas, jsou to naše plíce středu hřiště, protože toho hrozně moc oběhá. V kabině nenápadný, to více toho namluví jeho okatá, mladší sestra, která mu chodí fandit.

Adam Špaček (špáča) - vládce náš, slunce naše jasné. Nikoho jsem neviděl v životě tak zamračeného, jako Adama. Když má však opačnou náladu, tak září jako sluníčko, tančí, zpívá a vtéto poloze ho mám nejraději. Levačku má famózní a hodně zapracoval na slabší pravačce. Skvělý hlavičkář, bojovník, který neskousne jakoukoliv křivdu a když má den není nikdo na světě, kdo by zastavil jeho geniální sóla! V kabině je terčem různých žertíků, ale je velmi kamarádský.

Matěj Pokorný (Shakira) - má fotbal spíše jako zájmový kroužek. Určitý pokrok jistě prokázal, umí skvěle zahrát míč hlavou, ale na jaře byl k dispozici pouze k jednomu utkání! Škoda, protože by potřeboval hlavně hrát. Jinak je to velmi veselý kluk, který nezkazí žádnou legraci. Kabina ho má velice ráda pro jeho um napodobyt jakýkoliv zvuk, tančí a zpívá lépe než slavná Shakira.

Adam Černý (baby) - je náš velký klenot, který je potřeba citlivě opečovávat! Stojím si za tím, že je šikovnější, než jeho "slavný" bratr Matěj, který střelecky září o kategorii výše. V tréninku mu něco ukážu s míčem a on to příště již dělá naprosto správně. Je z kluků nejmladší a nejmenší, ale vůbec se toho nebojí. Gymnasticky a pohybově nejlepší. Dokáže být včas na správném místě a tak vstřelil několik důležitých gólů. Někdy má problém se soustředit při výkladu a tak mi vždy říká: " Sakja tjenére, kdy už budeme hját na dvě"! Tám září a neztratil se ani v kabině i když není vidět. Až jednou v budoucnu  nastoupí v útoku s bratrem Matějem, tak to bude pro soupeře velká hrozba. Rád bych, aby to bylo za Počernice, ale ještě více bych jim to přál za nějaký ligový tým. A to navíc v záloze mají sestru Jůlii, která také jž trénuje...

Filip Riengel (Ronaldo) - náš modeman, který vystřídal několik účesů, naušnic a řetízků, podobně jako slavný portugalec Ronaldo. V tréninku se vždy snaží, ortodoxní levák postupně pracuje na práci pravačkou a podobně jako Ronaldo má moc rád míč se kterým to umí. Potřebuje více zrychlit, ale nevím jestli k tomu bude ještě příležitost, protože od června nechodil na tréninky, telefon mi nebere a ani jeho rodina nereaguje. Škoda, vím že to nemá jednoduché, proto, když potřeboval, tak jsem pro něho zajel autem a kamkoliv ho odvezl.

Jan Zámyslický - začal s fotbalem v průběhu podzimu. Hodně slušná tréninková docházka se na něm začíná projevovat a Honza se lepší trénink od tréninku. Tam je někdy jako pavlačová drbna a nezavře pusu. Jinak postupně ovládá míč oběma nohama, hlaviček se nebojí, více se již zapojuje i ve hře. Kluci ho berou, já věřím že nepoleví a bude se nadále zlepšovat. Je to poctivý a hodný kluk, který nám to v budoucnu ještě pořádně ukáže!

Kryštof Pacas - taky začal v průběhu podzimu a chvilku trvalo, než se v tréninku zařadil. Na jaře udělal velký výkonostní skok, v nožičkách je nejlepší a tím si i více věří ve hře, protože míč stále lépe a lépe ovládá. Umí pěkné kličky, přešlapovačky a střelu má jako z kanónu. Díky své figuře, kde asi je nějaké to kilčo navíc je těžko oddělitelný od míče, ale děti rostou z břicha a já věřím, že to je i příklad Kryštofa. Potřebuje neustále pracovat na obratnosti a pohybu, hlavně ve fázi, kdy nemá míč. S míčem začíná být hodně šikovný a já mu moc fandím.

V průběhu roku s námi chvilku zkoušeli trénovat Jakub Šmídl a Richard Prádler, které nehodnotím, protože to byli krátkodobé záležitosti. Na závěr naskočil do tréninkového procesu Dan Foldyna bratr našeho brankáře. Je sice hodně mladý, jeví se šikovně, nebojácně a já s jeho zařazením nemám žádný problém. Chce být s bratrem, což chápu a uvidíme jestli mu elán vydrží i po prázdninách 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login