Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

25. 5. 2024: 15:00
CU CBohemians Praha z.s. C - Dolni Počernice

Poslední zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B
4:2 (2:1)
Na úvod vezeme skvělé vítězství z Chaber
Napsal: kašpi dne Neděle, 07 Září 2014 20:01   

Celé tři týdny jsme se poctivě připravovali na vstup do nové etapy fotbalu. Větší počet hráčů při hře, daleko větší prostor hřiště, jiná pravidla a hlavně vyspělejší soupeři! Hned v úvodu musím zmínit, že naši kluci se toho v prvním mistovském utkání zhostili fantasticky a sami sebe odměnili parádním výsledkem.

Jak to bývá trošku již pravidlem, tak nám nemoci (Dominik Kuzma, Fanda Fiala) a drobná zranění (Vojta Nims, Honza Zámyslický) zasáhli do sestavy proto opět rádi využijeme výpomoci Filipa Rejlka s Láďou Gajdošíkem, kteří normálně trénují u pana Beznosky. Oba se tak mohli nesmazatelně zapsat do průběhu zápasu a ostatní kluci vedle nich vyrostli na výkonu.
Více z utkání a foto se dozvíte v "celém článku".

 

Zápas se hraje za překrásného sobotního rána na skvěle připraveném trávníku, který je navíc pořádně zvlhčen vydatnou rosou. Domácí se hned od úvodu snaží diktovat tempo hry což se jim místy i daří, ale žádnou stoprocentní šanci si nevytvoří. Na vině je buď jejich vlastní nepřesnost v konečné fázi, nebo naše velká bojovnost, která nás zdobí po celý zápas. My se nejvíce pereme s prostorem a tak hrozíme spíše brejky, než souvislejší kombinací. Přesto se dostaneme Filipem Rejlkem, Adamem Špačkem a Filipem Rakúsem do koncovky a zaměstnáme domácího brankáře. Nás drží v bráně Michal Foldyna a proto končí první poločas bez branek.

Do druhé půle jde chytat Kuba Fašianok, Filip Rejlek se zatáhne k Markovi Štěpánovi do středu obrany a ve předu spolupracuje Láďa Gajdošík s Filipem Rakúsem. Tomu v poločasové pauze radím, aby se nesnažil být všude po celém hřišti, ale nabíhal si do svého prostoru hrotového útočníka a pak nechal zbytek na spoluhráčích. I díky skvělé hře našich krajních obránců špáči s Tomášem Keyřem se stále více osmělujeme směrem dopředu a výsledek se dostaví. Po pěkné kombinaci středem hřiště uvolníme Láďu Gajdošíka, který výstavní ránou pod levý horní roh domácí brány nedá gólmanovi Chaber nejmenší šanci. Radost je veliká a za chvíli ještě větší. To Filip Rakús není líný na krok, nevzdá souboj s domácím brankářem, kterého si obhodí a pohodlně zacílí do opuštěné brány. V ten moment vedeme 2:0 a domácím zatápíme dalšími útočnými výpady. Ti se nevzdají a povedenou střelou z druhé vlny snižují na 1:2 ze svého pohledu. Navíc při další nebezpečné situaci před naší bránou je zraněn Kuba Fašianok (naštěstí nic vážného) a tak se vrací Michal Foldyna. Ten zkušeně vyboxuje několik centrů po rozích domácích borců a je tu hektický závěr. Domácí tlačí, ale na druhé straně opět uniká Filip Rakús, akorát tentokrát svojí kličku brankáři přetáhne a dostane se za koncovou čáru. Domácí přenesou hru před naší bránu, kde se snaží prosadit do střely. Ta opravdu přichází, ale vedle a tak můžou letět naše ruce po závěrečném hvizdu pana rozhodčího od radosti nad hlavu.

Do puntíku jsme naplnili rýmy našeho pokřiku: "soupeřů se nebojíme, hrdě se jim postavíme v zápase jim dáme o gól více, aby věděli, že nejlepší jsou Dolní Počernice"! Pro kluky to byla krásná odměna za celozápasovou dřinu, kterou podstoupili, protože ta byla s neutuchající bojovností základem naší výhry. Domácí byli jistě fotbalovější, častěji u míče, ale my to odjezdili po zadku a nedarovali jim ani jeden souboj zadarmo. Navíc Marek Štěpán (bohužel den po utkání dorazila nemilá zpráva, že ulehl s angínou a tak mu přejeme brzké uzdravení) s Filipem Rejlkem skvěle ovládli střed obrany, Láďa Gajdošík s Kryštofem Pacasem se svými postavami starali o náš důraz, Pavel Strouhal neprohrál snad jediný hlavičkový souboj a ostatní bojovali co mohli v poli. Kluci jen neusnout na vavřínech, soutěž je dlouhodobá a práce máme spoustu. Musíme pracovat ještě více, protože směr jejistě dobrý, ale jen pokorou a poctivostí se budeme posouvat dále!

V tradičním hodnocení za předvedený výkon dávám celému týmu jednu velkou jedničku, protože dnes jsme byli jeden tým, jedno tělo, jedna duše!!! Všechny moc chválím a zároveň děkuji spoustě rodinných příslušníků, kteří nás přijeli povzbudit.

Pro statistiky naše sestava: brankáři Michal Foldyna, Jakub Fašianok, do pole Tomáš Keyř, Marek Štěpán, Filip Rejlek, Adam Špaček, Láďa Gajdošík, Jan Liška, Filip Rakús, Pavel Strouhal, Adam Černý, Kryštof Pacas.
DSC 0220

DSC 0094

DSC 0144

DSC 0189

DSC 0235

DSC 0154

  

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login