Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Prohra s PSK UNION
Napsal: kašpi dne Středa, 24 Září 2014 21:25   

V prvním domácím, mistrovském utkání po skoro čtvrt roce hostíme hráče z PSK UNION. Zápas se hraje za krásného počasí a i hřiště po sobotních bouřkách je v dobré kondici. My jsme se po dvou venkovních kolech dočkali domácího prostředí a před slušnou diváckou kulisou z řad obou týmů se stavíme dalšímu protivníkovi. Navíc mladý pan rozhodčí, který dorazil řídit utkání je nositelem kanonýrského jména protože se jmenoval Lafata. Tím bylo zaděláno na rize fotbalovou událost.

Nutno říci, že hned od úvodu zápasu je vidět oproti minule v naší hře velký posun. Nehrajeme v hlubokém defenzivním bloku a konečně také ohrožujeme soupeřova brankáře. Ten však všechny naše pokusy likviduje a tak udeří na druhé straně. Adam Špaček se nechá strhnout útočením, není včas ve svém prostoru kam ihned přichází přihrávka za naší obranu a pohroma je na světě. Dva volní hráči hostí postupují na Michala Foldynu, který nemá nejmenší šanci proti ráně, která efektně o břevno končí za jeho zády. Ihned z protiútoku špáča může odčinit své předchozí zaváhání, vše udělá dobře, překoná brankáře PSK, ale proti je tyč od které se míč odrazí zpět do pole! A přichází nedáš dostaeš. Hosté vybojují rohový kop, my nepokryjeme jejich nejvyššího hráče (oproti nám to jsou skoro všichni) a ten nám trkne míč neomylně do sítě. 0:2 je i poločasový výsledek.

Do druhé půle jdeme odhodláni zabojovat o body a opravdu se chvilku zadaří. Hosty přišpendlíme před jejich bránu, vybojujeme roh a ten i nebezpečně sehrajeme. První pokus o střelu je ještě zablokován, ale z druhé vlny pálí Fanda Fiala neomylně na zadní tyč a pěknou střelou snižuje na 1:2 z našeho pohledu. Hned v zápětí Marek Štěpán skvěle zakombinuje s Dominikem Kuzmou, Diego perfektně volí koncovku do protipohybu brankáře PSK, ale těsně mine. Jsme v laufu, proto jako pověstný blesk z čistého nebe přichází třetí branka hostí. Střela typu "malá domů" nešťastně zaskočí Michala v bráně a čistými jesličkami mu proklouzne do sítě. Tento dárek za chvíli hosté umocní ránou na přední tyč pod břevno a je výsledkově po zápase. Soupeř se uklidní, pozorně brání a z brejku přidá ještě jednu branku. Tím je skóre stanoveno na konečných 1:5 pro PSK UNION.

Mínusem utkání byla zdravotní indispozice Filipa Rejlka, který musel odstoupit pro nevolnost a nemohl nám více pomoci. Naopak skvěle zahrál Matyáš Musill a hlavně opět Adam Černý podle mě v měřítku obou týmů nejlepší borec na hřišti! Ostatní se také moc snažili, ale ještě se často pereme s novým větším prostorem a u některých je pohyb stále jako se zataženou ruční brzdou. Hlavní rozdíl mezi námi a hosty byl před oběmi brankami. V poli byla hra naprosto vyrovnaná, ale soupeř byl daleko důraznější v koncovce. Tam máme spoustu rezerv a prostor pro neustálé zlepšování.

Michal Foldyna 4; Pavel Strouhal 3-; Vojta Nims 4; Láďa Gajdošík 3, David Hrdina 3, Marek Štěpán 2-; Matyáš Musil 1-; Adam Černý 1; Fanda Fiala 2-; Adam Špaček 3; Dominik Kuzma 2-; Jan Liška 4; Jan Zámyslický 4, Kryštof Pacas 4. 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login