TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
Prohra s pocitem dobře vykonané práce!
Napsal: kašpi dne Sobota, 11 Říjen 2014 13:25

Již na brzkých, sobotních 8:30 byl naplánován výkop našeho dalšího utkání na půdě dalekého Zličína. Pro nás to znamená vstávat v 6:00, aby jsme přejeli celou Prahu kvůli tomu, že hrajeme na umělce, kde nikomu nepřekážíme, protože A-muži domácích hrají šlágr divize-A s prvním Tachovem od 10:30 na hlavní trávě! Jak říkal můj profesor na střední škole, ten kdo tohle vymyslel by zasloužil rákoskou...proto tímto chci poděkovat a ocenit obětavost všech rodičů, kteří mi kluky dopravili na zápas.

Do něj proti týmu, který ještě neztratil ani jeden bod a usadil se na druhé příčce tabulky vstoupíme velmi aktivně. Kluci ze Zličína jsou suveréně nejvyšší, proti kterým jsme zatím nastoupili a tak nám nezbývá než srdnatě bojovat. To se daří na jedničku a když přidáme i fotbalovost, tak jsme zcela rovnocenýn soupeřem. Za všechno toto jsme odměněni ve 25 minutě, kdy Diego získá na levé straně míč, vylepší si pozici kličkou do středu hřště a mazácky podél brankáře střelou do jeho protipohybu otevře skóre 0:1. Jsme v euforii a Rejli s Filipem Rakúsem zle zatápí domácí obraně. Nás na druhé straně drží v bráně jistými zákroky Michal Foldyna a tak pro něho trochu nešťastně přichází po půl hodině hry vyrovnání. Domácí kopou rohový kop, jeho exekutorovi evidentně při snaze dát co největší ránu sjede míč po šajtli tak šťastně, že se míč stočí přímo do naší brány. Vyrovnání nás zaskočí a do konce prvního poločasu musíme odrazit tlak domácích, což se podaří a s nadějí se chystáme do poločasu druhého.

V něm hned v úvodu propadneme tak, že se nám volný hráč dostane za obranu a lobem překoná Michala Foldynu. Domácí otáčí výsledek na 2:1 a jsou na koni. Nám se však rozehrál špáča s Márou a podpořeni ostatními svým aktivním pojetím dělají domácím velké problémy při rozehrávce. Bohužel přichází velký omyl pana rozhodčího, když jasně před zraky jeho i domácího trenéra pouštíme míč do zámezí, aby jsme po dotyku hráče Zličína vhazovali. Oba jsou opačného názoru, aut nám upřou a místo snahy o vyrovnání přichází brejk do naší rozhozené obrany, který domácí borec zakončuje nechytatelnou, výstavní bombou 3:1. Kluky to srazí morálně a když začnou docházet i fyzické síly, tak nejsme schopni ustát sílící domácí tlak. Výsledkem jsou další dvě branky v naší síti a konečné skóre 5:1 pro domácí.

Přes to vše bych chtěl kluky moc pochválit za skvělé utkání a hlavně na výkonu z prvního poločasu se dá v budoucnu stavět. Ten byl asi nejlepší co hrajeme v kategorii mladších žáků a klukům k němu vřele gratuluji! Na druhou stranu je tu stále ten pověstný vztyčený ukazováček, aby jsme nezpychli, dál byli pokorní a poctivě se učili fotbalovému umu. Jen tak v příštích měsicích budeme odcházet z boje se vztyčenou hlavou jako dnes, ale i s vítězstvím na štítě. Tento víkend se opravdu nemáme za co stydět!

Michal Foldyna 1-, Jakub Fašianok 1-, Adam Černý 1-, Matyáš Musil 1-, Marek Štěpán 1, Adam Špaček 1, Domink Kuzma 1-, Filip Rakús 1-, Filip Rejlek 1-, Franta Fiala 1-, Jan Liška 1-, Kryštof Pacas 2, David Hrdina 2, Pavel Strouhal 3, Vojta Nims 3.

Dnes 10.04.2020 : Izabela
Zítra 11.04.2020 : Julius

10.4.2020: Tadeáš Lefant 12 let
23.4.2020: Zdeněk Binder 13 let