TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
Trpká domácí prohra s Juniorem
Napsal: kašpi dne Neděle, 26 Říjen 2014 08:51

Po nadějném výkonu na hřišti Zličína se chystáme prodat stoupajicí formu v domácím zápase proti hráčům Junioru Praha. Po lijácích v druhé polovině týdne a víkendovém, zápasovém programu je naše domácí hřistě zcela rozbité a měkké. Proto se připravujeme spíše na pořádný boj než pohledný fotbal.

O to zarážející byl přístup všech našich borců, kteří byli duchem někde úplně jinde snad kromě úvodní desetiminutovky. Zápas začne naprosto vyrovnaně a i když hosté dvakrát skórují, tak kvůli ofsajdovému postavení a dorážce rukou oba góly nemohou být uznány. Proto tak největší šanci úvodu má náš Franta Fiala, který s lišákem skvěle atakuje hostující rozehrávku, hostům seberou míč a Fanda je zcelá sám před brankářem Junioru. Stačí jediné, trefit odkrytou pollvinu brány, ale Fanda asi překvapený celou situací střílí velmi slabě přímo do náruče gólmana. Pak ještě zahrozíme pokusy Filipa Rakúse a lišáka což je pro první poločas z naší strany vše. Taktovku utkání převezmou hosté a střílí první branku utkání. Po chybě Michala Foldyny, kterému vypadne při zákroku míč z ruky přichází záhy druhý a když si Adam Černý strážící přední tyč nešťastně srazí centr z rohu do vlastní sítě je opět výsledkově rozhodnuto. Nutno říci, že jsme si ani nic jiného nezasloužili, protože naše hra postrádá jakýkoliv pohyb, kombinace takřka neexistuje a ještě, že bylo teplo, jinak by musel hostující brankář zmznout!

V poločase si řekneme, že výhodou všeho je to, že nic horšího již nemůžeme produkovat, přeskupíme řady a jdeme se pokusit o zázrak. Ihned po rozehrávce propadáme ve středu hřiště a valící se brejk nemá Kuba Fašianok šanci i přes tygří skok zastavit 0:4. Od tohoto okamžiku se kluci uklidní, míč si dávají pěkně z nohy na nohu a místy předvádíme moc pěkné kombinace. Ale ta naše koncovka! Jen Mára s Filipem Rakúsem mají na kopačkách tři góly k naší smůle ani jeden z nich netrefuje vůbec bránu. A to i v situaci, kdy před Márou brankář Junioru již jen klečí a stačí ho pouze přelobovat. Škoda, protože za výkon ve druhém poločase si naši kluci góly jistě zasloužili. To byla úplně jiná jízda, jiný přístup a najednou se hrál naprosto vyrovnaný fotbal. Skvěle zahrál rejli, kterého jsme vyzkoušeli na postu stopera, lišák a Mára. Nejlepší z nás byl Adam Černý, který i přes patálii s vlastním gólem z první půle zachoval klid a fotbalovostí sobě vlastní vodil i o tři hlavy větší protihráče.

Michal Foldyna 2-; Jakub Fašianok 2; Vojta Nims 3-; Marek Štěpán 3; Filip Rakús 3- Adam Černý 1-; Franta Fiala 3; Filip Rejlek 2-; Adam Špaček 3; Jan Liška 2-; Jan Zámyslický 3

Dnes 10.04.2020 : Izabela
Zítra 11.04.2020 : Julius

10.4.2020: Tadeáš Lefant 12 let
23.4.2020: Zdeněk Binder 13 let