Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

22. 3. 2020: 13:00
TJ Kyje Praha 14 - Dolni Počernice

Poslední zápas

17. 11. 2019: 10:00
TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
Prohráváme, ale pocit máme výborný
Napsal: kašpi dne Neděle, 26 Říjen 2014 10:14   

Jelikož je v tomto týdnu státní svátek, tak další mistrovské utkání se hraje na přání domácích Horních Měcholup již v pátek od 17:30. Kdybych tušil, jak špatné umělé osvětlení tam mají, tak na to nikdy nepřistoupím, protože druhý poločas jsem kvůli šeru a tmě vůbec neviděl. Důležité je, že míč viděli všichni aktéři utkání a tak pod vedením rozhodčího pana Ivana Grégra (pro mé ročníky tehdy slavný, ligový sudí) se hrál naprosto vyrovnaný zápas, kde jsme se vůbec neztratili a konečně i gólově udeřili.

Dva týdny nás kosí různé choroby a tak se nám naprosto rozpadl kádr pro mistrovské utkání. První nominaci tak dostává Dan Foldyna, který ač ročník 2005 s námi již půl roku trénuje. Ve své premiéře se vůbec neztratí a málem ji ozdobil i gólem. Díky vstřícnosti trenéra Beznosky si kluci ve čtvrtečním tréninku nanečisto vyzkouší hru proti starším klukům a ještě máme Rendu Nápravníka (druhý půjčený Mikuláš Minčic nedorazil) půjčeného i pro mistrovské utkání. Renda je v utkání náš jediný zástupce ročníku 2002 a ukáže se jako veliká posila! Je skvělý na míči, klidný při hře a atleticky fantasticky připraven. Podle mě byl vůbec nejlepší v měřítku všech hráčů i s domácími, nic nevypustil a ostatní počerničtí borci vedle něho herně vyrostli.

Začínáme odvážně a hra se přelévá z jedné strany na druhou. První branku střílí domácí, ale my si aktivním pojetím vypracujeme velikou tutovku Markem Štěpánem. K velké smůle náš kapitán obstřel nezvládá a šajtlí dává vedle. Přichází trest v podobě druhého gólu domácích na který si přichystáme pěknou odpověď. Diego z jedné naráží do tahu špáčovi, který výstavní střelou na zadní tyč vymetá pavouky v levé šibenici domácí brány 2:1. Pak máme míč dvakrát pod kontrolou, ale vždy ho darujeme domácím, kteří nekompromisní koncovkou odskakují na 4:1 a těsně před koncem první půle přidávají i pátou branku.

Nás to vůbec nezlomí, protože hrajeme opravdu dobře a tak kluky burcuji, že se pokusíme vyhrát alespoň druhý poločas. A v něm se začnou dít skutečně věci. Kluci běhají co jim síly stačí, včas přistupují k domácím a odměna se dostaví. A jaká!!! Renda s míčem u nohy obejde vše co mu stojí v cestě, tak že se z úhlu dostane sám před brankáře Měcholup. Celou individuální akci zakončí lišáckým lobem ala Karel Poborský a snižuje na 2:5 z našeho pohledu. Za chvilku celou akci zopakuje, akorát tentokrát trefuje přesně mezi nohy domácího brankáře 3:5 a pokračujeme dál. Kuba Fašianok chytající skvělý zápas nás drží v bráně, protože i domácí mají své velké příležitosti, proto můžeme směle myslet na útok. Dvanáct minut před koncem sehrajeme secvičenou akci,  kdy se do kombinace zapojí více hráčů a zcela vyšachujeme domácí obranu. Závěrečná přihrávka podél brankáře Měcholup nachází osamoceného Adama Špačka, který má úkol jediný, trefit prázdnou bránu! Špáčovi v týdnu neomylnému střelci tréninkových zápasů míč na umělce trochu zadrhne a tak jeho střela letí těsně nad. Za chvilku má podobnou příležitost i Dan Foldyna, který na míč nedosáhne o pověstný krok, proto přichází trest na druhé straně. Domácí skvěle zvládnou rychlý brejk, Diego se srazí s vyběhnutým Kubou Fašianokem a domácí střelec nemá problém dorazit míč do opuštěné brány 6:3. My ještě zahrozíme střelou Rendy a rohem Diega přímo do brány, ale gól z toho již není. V samotném závěru domácí hráč doslova dotlačí míč ještě jednou do naší sítě a tak zápas končí 7:3 pro domácí.

Tentokrát se vůbec nemáme za co stydět, hráli jsme otevřený, běhavý fotbal a třeba okamžik, kdy špáča kličkami typu pojď sem kam jdeš vymíchal domácího čahouna, byl jeden z mnoha našich krásných momentů. Zarážející proto zůstává fakt, který odhalil náš vedoucí mužstva pan Fiala po utkání, když zjistil že domácí hráč s číslem 16 na ktérého křičeli Dino nebyl vůbec v zápise o utkání. Tento borec s postavou mladšího dorostence si údajně vzal špatné číslo dresu a měl mít desítku, tak zněla odpověď domácího trenéra, což nám přišlo divné. Chci všemu věřit, stát se to může, ale když vidím, jak si moji kluci pečlivě hídají svá čísla při rozdělování dresů před zápasem a posvátnou desítku si Diego hlídá, jako oko v hlavě, tak mi to přijde divné. Domácím sportovně gratulujeme k vítězství a myslím, že nikdo z týmů hrajícím proti nám nemá potřebu do svých řad zařazovat starší kluky. Vždyť mi máme tým sestaven z ročníků 2003 a 2004, který se připravuje na další sezónu. Vysvětluj to však dítěti, které se celý zápas rohuje s pro něj takovým obrem a pak zjistí, že legislativně vlastně vůbec nehrál. Kluci si nesli z toho domů velkou frustraci...

Všem našim klukům děkuji za krásný fotbalový zážitek, rodičům i zraněnému matymu s Michalem za mohutnou podporu. Samozřejmě chyby tam byly, ale tentokrát převažovala pozitiva, proto všem hráčům jako celku uděluji jedničku.

Sestava: Jakub Fašianok, Franta Fiala, René Náprevník, Adam Černý, Adam Špaček, Marek Štěpán, Dominik Kuzma, Filip Rakús, Kryštof Pacas, Jan Zámyslický, Dan Foldyna. 

Svátek má

Dnes 10.04.2020 : Izabela
Zítra 11.04.2020 : Julius

Narozeniny má

10.4.2020: Tadeáš Lefant 12 let
23.4.2020: Zdeněk Binder 13 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login