TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
Výhrou to začalo, výhrou to končí!
Napsal: kašpi dne Čtvrtek, 20 Listopad 2014 08:29

Ano je to tak. Výhrou na půdě Chaber jsme odstartovali soutěžní ročník, ale už tam jsme věděli, že jsme soupeře spíše zaskočili a nadšením ubojovali skvělý výsledek. Jinak jsme se v nové roli po přechodu na větší hřiště, větší počet hráčů ve hře a starší kluci proti nám spíše hledali. Proto po sérii porážek přichází jako balzám na naše sportovní duše výhra v posledním utkání nad hosty z Unionu Vršovice.

Do samotného zápasu vstupujeme velmi aktivně i díky posilám z řad týmu pana Beznosky Rendovi, Korymu a Matymu, kteří jsou ročník 2002 a mohli díky volnu nastoupit. Patnáct minut máme hru zcela ve své režii a vytváříme si spoustu výhodných, střeleckých příležitostí. Bohužel ani Renda, ani Mára skvělého brankáře hostí nepřekonají a tak se osmělí i soupeř. Po faulu kope trestný kop, hráč Unionu pěkně obstřelí zeď, ale k jeho smůle Kuba Fašianok vytasí parádní zákrok a tygřím skokem vyráží míč na roh. Ten s velkou námahou ubráníme a dále se tlačíme do útoku. Podaří se nám nastartovat Fandu Fialu, který všem ukáže záda a z levé strany se řítí sám na brankáře Unionu. Fanda svou akci zakončí šikovnou střelou na zadní tyč, ale i tam se dokáže hostující brankář dostat a konečky prstů vyráží míč mimo tyče! Když už se rýsuje bezbrankový poločas, tak udeříme gólem do šatny podobně jako naši reprezentanti den předtím v kvalifikaci proti Islandu. Dominik Kuzma zahrává roh, centr proletí celým prostorem před soupeřovou bránou, ale míč dostihne Renda. Kličkou se uvolní a snaží se přehrávkou najít naše střelce. To se nepovede a míč propadá zpět k Dominikovi. Ten je sám před brankářem a vykouzlí i dílem špatného trefení balónu parádní lob, který přistane v síti přesně za levou tyčí hostujícího brankáře. Vedeme 1:0 a v euforii odcházíme do šaten.

Tam si řekneme, že nejtěžší práce je ještě teprve před námi a jdeme na druhý poločas. Ten se změní spíše v boj o každý míč a metr na hřišti. My již nenavážeme na pěkné kombinace z první půle a soupeř je moc nevyhledává, protože se snaží prosazovat jednoduchým nakopáváním za naší obranu. Proto se dostáváme pod tlak a serii rohů, kterou naštěstí díky jistým obranným zákrokům bez úhony přežijeme. Špáča s Diegem na levé straně začnou více držet míč a přichází i naše nadějné chvíle na pojištěni náskoku, bohužel bez efektu. Proto přichází zlomový okamžik celého zápasu. Útočník hostí se dostane za záda našich obránců a jde sám na Kubu. Ten mu zmenší střelecký úhel, ale kličce nezabrání. Vracející se Kory nešťastně brkne o nohy hráče Unionu, pád a nemůže následovat nic jiého než penalta. Hru nervů vyhraje náš Kuba, který si počká a koleny vyrazí tvrdou ránu do středu brány. Tento moment nalije našim klukům do žil spoustu energie a i díky neutuchající bojovnosti dovedou zápas do vítězného konce.

Radost je veliká a hlavně zasloužená, protože v prvním poločase jsme určitě byly lepším týmem. Myslím, že i kluci si něco takového zasložili za celý složitý půlrok, kdy nastupují proti starším soupeřům a místy fyzicky nestačíme. Za parádní vykon uděluji celému týmu třikrát podtrženou jedničku!!!

Závěrem bych chtěl vyzdvihnout skvělý výkon Jakuba Fašianoka v naší bráně. Kuba neudělal jedinou chybičku, jistou rozehrávkou pomáhal obráncům a chycenou penaltou se stal jednoznačným hrdinou dne.

Sestava: Jakub Fašianok, Rejli, Maty, Kory, Špáča, Mára (c), Diego, Renda, Lišák, Vokurka, Adam Černý, Fanda Fiala, Vojta Nims, Filip Rakús.