TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
vychřice nám odfoukla naděje
Napsal: kašpi dne Pondělí, 12 Leden 2015 16:43

V sobotu 10.1.2015 jsme v rámci zimní ligy nastoupili na Hájích proti nedalekému Chodovu. Soupeř disponující hráči z ročníku 2002 měl sice tradičně výškově navrch, ale herně jsme se mu hlavně v prvním poločase postavili více než důstojně. Naši kluci tentokrát nechali veškerý ostych ze starších kluků v kabině a od první minuty předvádíme pěkný kombinační fotbal plný pohybu. Odměnou pro nás je vedoucí branka Filipa Rakúse, který se pohotově prosadí přízemní střelou. Hráči Chodova sice vyrovnávají na 1:1, ale my si po paradní křídelní akci Fandy Fialy připravíme lahůdkovou odpověď, když Vojta Nims zúročí krásnou přihrávku na zadní tyč ve druhý gól 2:1. V tento moment máme otěže zápasu pevně ve svých rukou a škoda nevyužitých dalších "tutovek", hlavně v podání aktivního Fandy Fialy, který naplno uplatňoval své rychlostní předpoklady. Proto mrzí vyrovnávací branka z neexistujícího pokutového kopu, kdy čistě hrajeme v obranném zákroku míč a až pak přichází pád soupeře! Těsně před půlkou přichází obrat ve skóre a proto je poločas výsledkově 2:3 pro hráče Chodova.

Druhá půlka utkání se mi hodnotí velmi těžko, protože ji znehodnotila regulérní vychřice. Vůbec tím nechci snižovat výkon soupeře, který ještě více přitlačil na pilu, ale my jsme si vůbec nedokázali přihrát, protože nám vítr sfoukával míče zpět do brány a to i v případě, že jsme do něho kopli směr soupeřova polovina. I tak z konečného výsledku 2:7 nejsem zklamaný. Kluci si hlavně v prvním poločase vyzkoušeli, že když dávají míče včas od nohy a celoplošně kombinují, tak se ruku v ruce s dobrým pohybem dokáží sami prosadit. Opravdu jsem si náš výkon v této fázi hry moc užíval a již se místy přiblížil k tomu co chceme v budoucnu hrát. Další radost mám z účasti na zápase a tak si mohl zahrát skoro celý kádr. Proto tak sehrál své první utkání za Dolní Počernice Vojta Tichý, který s námi od podzimu zatím jen trénoval.

Dnes 10.04.2020 : Izabela
Zítra 11.04.2020 : Julius

10.4.2020: Tadeáš Lefant 12 let
23.4.2020: Zdeněk Binder 13 let