TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
Zápas dvou střelců
Napsal: kašpi dne Pátek, 03 Duben 2015 16:17

V prvním mistrovském zápase hostíme družstvo Chaber. Na podzim jsme soupeře zaskočili bojovným výkonem a odvezli si nečekaně z jeho půdy všechny body. To že utkání nebude jednoduché tušíme i z toho důvodu, že hosté přivezli zcela nový, urostlý tým. Na to jsme však jako nejmladší družstvo soutěže zvyklí.

Naši kluci se ničeho neleknou a v prvním poločase sehrají naprosto vyrovnanou partii. Každou příležitost využijí k nebezpečnému protiútoku a na vedoucí branku Chaber odpoví Dominik Diego Kuzma skvěle zahraným trestným kopem. Z dobrých 20 metrů lobuje vysoko postaveného chaberského brankáře a střelou pod břevno vyrovnává na poločasových 1:1.

Do druhé půle je úkol jasný. Pokusit se v rámci možností vydržet nastolené tempo a snažit se uhlídat dvě věže v útoku soupeře hlavně hráče s číslem 5 na kterého je určen Pavel Strouhal. A začátek máme parádní. Mára Štěpán s Filipem Rakúsem skvělým presem získávají míč, Filip se dostane do úhlu, ale i tak výstavní dělovkou trefuje spojnici chaberské brány! Co nepadne nám padá soupeři. Jejich hráč s číslem pět dává dvě branky, dvakrát trefí břevno a dvakrát ho skvěle vychytá Michal Foldyna. Proto si cením svého týmu, který nic nezabalý a deset minut před koncem Dominik přesnou dorážkou snižuje na 2:3 z našeho pohledu. Kluci se hecnou, soupeře sevřou a vypracují si další šance. Střelami přímo z rohu hrozí Mára, pěkně pálí Dominik s Fandou Fialou, ale největší šance přichází paradoxně po nepovedeném trestném kopu Adama Špačka. Tomu se střela levačkou přes zeď nevydaří, ale míč propadne k našim kopačkám. Doráží Dominik, Mára a tlačíme míč do sítě. Už zvedám ruce na oslavu vyrovnávací branky, ale k mému údivu míč v síti nekončí. Až po zápase se od kluků dozvím, že ho soupeř vyrazil rukou...proto přichází nákop za naší obranu, kde nezachytíme náběh chaberské pětky a tento borec s postavou staršího žáka chladnokrevně zvyšuje na 4:2 pro hosty. Následně přidá ještě jednu branku a uzavírá tak skóre na konečných 2:5 v náš neprospěch. Závěr zápasu má pro nás dramatickou dohru, protože Michal Foldyna skvělým výběhem a skokem po míči likviduje soupeři sólový únik. Přesto hráč Chaber celou situaci dohraje a místo do balónu kopne Michalovi do rukou! Ten musí být okamžitě střídám kubou Fašianokem a s podezřením na zlomeninu odjíždí do nemocnice. Ta se však nepotvrdí, Michal má na dva týdny ruku v dlaze a všichni mu přejeme brzký návrat. Zde se musím pozastavit nad nesmyslnými komentáři z řad chaberských rodičů typu: "Co je vždyť tam byl míč". Ne opravdu tam míč nebyl, ten držel Michal pevně v rukou a byť jistě nechtěným, tak velice nešetrným zákrokem byl zbytečně zraněn. Za zákrok měl být hostující hráč okamžitě vyloučen, ale neuviděl ani žlutou kartu...

I přes prohru nejsem zklamaný. Kluci hráli hlavně v prvním poločase pěkný fotbal a několikrát soupeře přehráli. Nemůžu se na ně zlobit, že neuhlídají o hlavu větší soupeře, protože to je proti přírodě a věku. Hlavně při standardních situacích jsme se díky tomu dostávali pod velký tlak a musíme sportovně uznat, že je soupeř zahrával skvěle. Proto si jako trenér cením toho, že kluky hra bavila, bojovali do poslední vteřiny o co nejlepší výsledek a nedali nic zadarmo. S míčem u nohy jsme byly lepší. Není nic krásnějšího, když vidíte Domika, jak si patičkou přehodí soupeře tam a zpět a pak mu ukáže záda! Kluci paráda a moc vás bez rozdílu všechny chválím.

Kapitolou samotnou byl hráč Chaber s číslem 5. Tento náš gólový kat přitom vůbec neměl nastoupit, protože neměl vyřízeno hostování z žákovské ligy. Proto si moc vážím férového přístupu hostujícího trenéra, který za mnou před zápasem přišel s žádostí, aby mohl nastoupit. Vyhodnotil jsem to tak, že jde o děti a nemáme s tím problém. Jen jsem utrousil myšlenku typu, doufám, že nám nedá šest gólů. I to hosté férově dodrželi a dal nám jich jenom pět...

Sestava: brankáři - Michal Foldyna, Kuba Fašianok do pole - Adam Špaček, Filip Rejlek, Pael Strouhal, Tomáš Keyř, Marek Štěpán(C), Dominik Kuzma, Jan Liška, Filip Rakús, Fanda Fiala a Vojta Nims.

Dnes 09.04.2020 : Darja
Zítra 10.04.2020 : Izabela

10.4.2020: Tadeáš Lefant 12 let
23.4.2020: Zdeněk Binder 13 let