TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
Po velkém boji jsme padli až v samotném závěru
Napsal: kašpi dne Středa, 22 Duben 2015 20:09

V sobotním dopoledni zajíždíme na půdu strašnického PSK UNION. Našim klukům dvakrát padne brada, když nejprve vidí urostlé hráče soupeře a podruhé, když vidí velké hřiště na kterém se bude zápas hrát. Proto jsou první minuty zápasu z naší strany rozpačité a spíše se bráníme atakům domácích. Michal Foldyna v naší bráně vše vyřeší i když jednou mu pomůže levá tyč. Zneškodní i sólový únik domácího útočníka a tak dá spoluhráčům v poli naději pro další minuty. Postupně se nám rozehrají Mára s Diegem, Pavel Strouhal zavře obranu a Fanda Fiala spustí svoje turbo v běžeckých soubojích. Výsledkem je skvělý atak domácí rozehrávky, Mára získá míč a překoná domácího brankáře. Góĺ nám není chybně uznán kvůli ofsidu. Zde se pan rozhodčí hrubě zmýlil a nechal se strhnout výkřiky domácí lavičky. Za prvé dozadu před svojí branku přihrával dezorientovaný domácí obránce a za druhé přímo před panem rozhodčím se zapomněl druhý obránce, kterého přehlédl. Tím pádem Mára nemohl být v ofsajdovém postavení a vstřelil naprosto regulérní branku. Jak důležitý to byl moment ukáže až další průběh, hlavně druhého poločasu. V tom prvním i podruhé Michal Foldyna vychytá další sólový únik domácích a proto se jde do kabin za stavu 0:0.

V kabině se burcujeme, že se neuznaným gólem nenecháme zlomit a tvrdě půjdeme za dalším. Všichni kluci se překonávají a hlavně na míči začnou být lepší než domácí. Dokonce dostaneme po pěkné kombinaci Filipa Rakúse za obranu PSK, ale jeho bomba letí těsně nad břevno. Dobře střílí i Mára se Špáčou, ale nic nám do sítě nepadne. Obrana, kde se vedle Pavla Strouhala rozehrál i Rejli (v týdnu kvůli nachlazení vůbec netrénoval) pracovala skvěle a domácím s přibývajícím časem pracovaly nervy. Nešlo jim to individuálně, ani silou a nakopávané míče sbíral skvěle hrající Pavel. Proto, když už vše směrovalo k bezbrankové remíze deset minut před koncem přicházi nečekané rozuzlení. Michal, který do té doby v bráně kraloval pusti střelu z velké dálky přimo do středu své svatyně! Vrhneme vše do útoku, Lišák se snaží a neujme se ani pěkné sólo Filipa Rakúse, který obejde dva soupeře střílí na zadní tyč, ale poslední obránce jeho pokus srazí na roh. Snad největší šanci na vyrovnání má Adam Černý, který si naběhne za obranu, pohybem všechny přesvědčí, že půjde na bránu, ale míč prudce zasekne. Tím oklame svého ztrážce včetně brankáře a stačí jediné, poslat míč do odkryté brány. K naší smůle je manévr Adama tak prudký, že mu v poslední fázi podjedou nohy a v nadějné pozici upadne. Domácí tak v samotném závěru výsledek jistí brankou po rohovém kopu, když Michal neudrží centr a dorážka z metru není pro dobíhajícího hráče PSK nikterak složitá.

Kluky chválím za bojovný přístup k utkání a za ně samotné mi je moc líto, že za svoje úsilí nebyli odměněni alespoň jedním bodem do tabulky. Určitě si ho zasložili, stejně jako respekt domácích, kteří přiznali, že se na vítězství moc nadřeli. Musíme bojovat dál, tvrdě makat a třeba se dočkáme. Nejbližší příležitost máme hned tuto neděli, kdy hostíme B-tým Hájů.

Sestava: Michal Foldyna 2, Tomáš Keyř 2-, Pavel Strouhal 1, Filip Rejlek 2-, Franta Fiala 2, Adam Špaček 2-, Marek Štěpán 1-, Dominik Kuzma 2-, Filip Rakús 2-, David Hrdina 2-, Kryštof Pacas 2-, Jan Zámyslický 3, Adam Černý 1-.

Dnes 09.04.2020 : Darja
Zítra 10.04.2020 : Izabela

10.4.2020: Tadeáš Lefant 12 let
23.4.2020: Zdeněk Binder 13 let