TJ Praga ( hři. Pod vin. mlýnem ) - Dolni Počernice
2:2 (1:1)
Mat přišel za půl minuty!
Napsal: kašpi dne Středa, 13 Květen 2015 21:13

Ve sváteční neděli k nám zavítal soupeř z dalekého Zličína. Hosté jsou usazeni na první příčce naší tabulky a o svém vítězství rozhodli během prvních třiceti vteřin. Vyhráváme los, pan rozhodčí zahájí hru a přichází zkrat Fandy Fialy, který z první pošle lob za naší obranu. Hostující útočník jde sám na Michala Foldynu, který stačí první střelu vyrazit, ale na dorážku je krátký. Po deseti vteřinách prohráváme 0:1. Jdeme rozehrát na půlku, míč Renda Nápravník přihraje našemu brankáři, jenže Michal trefi míč tak špatně, že mu ho atakující hráč Zličína trkne do sítě. Třicátá vteřina 0:2!!!Tento start do utkání s našimi borci tak zamával, že kupí jednu hrubku za druhou a nemůžeme se divit poločasovému skóre 0:6.

Po zpackaném prvním poločase jsme na ručník a hrozí velký debakl. Hlavně kluci jsou psychicky úplně dole, proto je v bouřlivé poločasové pauze burcuji k tomu, aby vše hodili za hlavu. Jdeme do druhého poločasu jak k novému zápasu s odhodláním ho vyhrát. Nesmysl, scifi, utopie? Kdepak...

Začneme skvěle kombinovat, Kory je důrazný v obraně a přidají se ostatní. Najednou je nás plné hřiště a dostaneme Rendu do brejku. Ten svůj sólový únik zakončí střelou těsně vedle. Další již promění a dává pěknou branku. Navíc z trestného kopu trefí ještě břevno. Hosté v druhém poločase již nemají tolik prostoru k útočení, ale přesto i oni ještě jednou skórují. V samotném závěru Marek Štěpán skvěle oklame rychlou otočkou s míčem u nohy dva soupeře, třetí ho srazí a kopeme pokutový kop. Akce byla tak parádní, že nectím staré fotbalové pravidlo o tom, že sám postižený by neměl být exekutorem penalty a určuju Máru na její provedení. Mára udělal vše dobře, brankáře tvrdou ránou překonal, ale k naší smůle trefil tyč zličínské branky. Za druhý poločas musím všem klukům poděkovat, jak ho po těžkém prvním zvládli a jak příkladně bojovali. Největší radost mám z našich nejmladších, protože Tomáš Keyř, Lišák, David Hrdina a Fanda Fiala ač ročníky 2004 hráli výborně, bez jakéhokoliv respektu ke staršímu soupeři. Hlavně Vokurka hrál parádní zápas. Ještě větší ztráta než bodová je pro nás zranění Filipa Rejlka hned z úvodu utkání. Všichni věříme, že se nejedná o nic vážného.

Sestava: Michal Foldyna, Matyáš Musil, Kory, Filip Rejlek, Franta Fiala, René Nápravník, Marek Štěpán (c), Filip Rakús, Jan Liška, Tomáš Keyř, Vojta Nims, David Hrdina, Jan Zámyslický

Dnes 10.04.2020 : Izabela
Zítra 11.04.2020 : Julius

10.4.2020: Tadeáš Lefant 12 let
23.4.2020: Zdeněk Binder 13 let