Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Z gólové přestřelky máme alespoň bod
Napsal: kašpi dne Středa, 10 Červen 2015 15:54

V předposledním mistrovském utkání a posledním na domácím hřišti v jarní sezóně hostíme tým Meteoru Kačerov. Jelikož nás zúžuje v posledních dnech veliké množství absencí (nemoci, školy v přírodě), tak se sestava rodila opět velmi komplikovaně. Nakonec jsme se postavili soupeři ve slušném počtu a všichni kluci zápas odbojovali do poslední minuty.

Do samotného zápasu vstupujeme s cílem neprodyšné obrany, což se vůbec nepodařilo a hlavně v prvním poločase nabízíme hostům den otevřených dveří. Přitom úvod je úplně snový a z první akce, kterou Kouťák zahájí přesným výhozem po přehození obrany Kačerova Márou dostaneme Rendu ke střele a ten se nemýlí 1:0. Bohužel ihned z protiútoku je po zaváhání Honzi Zámyslického vyrovnáno na 1:1. Odpovídáme rohem, Fanda Fiala centruje, míč propadne znovu k Rendovi a podruhé se radujeme, krásná střela k tyči 2:1. Místo uklidnění kupíme v obraně jednu chybu za druhou a výsledkem je otočení skóre ve prospěch hostí až na stav 2:4! Prostřídáme, zastavíme příval gólů do naší sítě a díky bombě Filipa Rakúse, která se od tyče odrazí do brankáře a zpět do sítě dáváme kontaktní gól na 3:4. V prvním poločase ještě Renda Nápravník trefuje třikrát tyč!!! Škoda, ale na pověstné kdyby se nehraje. Hosté byli neskutečně produktivní a moc šikovní v koncovce, proto potrestali každé naše zaváhání.

Druhý poločas začínáme vyhraným soubojem, Mára před bránou posune míč Rendovi a ten vyrovnává na 4:4. Opět nezachytíme kontr šikovných hostů a po pěkné křižné střele prohráváme 4:5. Hra se nám příliš nedaří a ani příležitosti k vyrovnání nemáme. V samotném závěru Renda šťastným gólem, když si brankář Kačerova koleny sám srazí míč do sítě vyrovnává na 5:5. Přežijeme díky Kouťákovi trestný kop, jeden průnik a sami můžeme strhnout vítězství na svou stranu. Renda však svou poslední střelu namíří těsně vedle levého horního rohu již překonaného brankáře Kačerova.

Moc jsme si přáli vítězství, ale nakonec musíme být s jedním bodem po celkovém průběho zápasu spokojeni i když v poli a kombinaci jsme jistě nezaostávali. Situace v celkové tabulce se vyvinula tak, že ztrácíme na předposlední Vršovice dva body. Když by jsme dokázali na jejich půdě v posledním kole zvítězit, tak nemusíme končit soutěž na posledním místě. Pojeďme se o tuto možnost v neděli 14.6. poprat i když sestava se nám více a více rozpadá...

Branky: Renda 4x , Filip Rakús 1x

Sestava: Kouťák, Michal Foldyna, Adam Špaček, Matyáš Koryta, Matyáš Musil, Franta Fiala, René Nápravník, Jan Zámyslický, Marek Štěpán (c), Filip Rakús, Filip Rejlek, Adam Černý, Dan Foldyna, David Hrdina, Jan Polena