Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Turnaj Kunratice
Napsal: kašpi dne Pondělí, 22 Červen 2015 14:56   

V sobotu 20.6.2015 jsme se zúčastnili pěkně organizovaného turnaje pro mladší žáky v Kunraticích. Na poslední chvíli nedorazilo družstvo Průhonic, tak jsme si v systému každý s každým postupně zahráli proti Aritmě 0:2, Chodovu 0:1, Libuši 0:1 a Kunraticím 1:1, následně vítězství v penaltovém rozstřelu.

Nutno říci, že turnaj byl rozlučkový pro ročník 2002, který přechází od příští sezóny do kategorie starších žáků, proto naši borci podpořeni jediným náhradníkem (spousta omluvenek a nemocí) byli suveréně nejmladší. Přesto jsme se vůbec neztratili!

Po úvodní prohře s Aritmou se kluci zvedli a sehráli moc pěkné, hlavně vyrovnané utkání s Chodovem. Bohužel z našich šancí se nic neurodilo a soupeř jediné drobné zaváhání jinak skvěle chytajícího Michala Foldyny proměnil ve vítěznou branku. Do zápasu s Libuší jdeme s odhodláním hrát precizní obranný blok a vyrážet do protiútoků. Kluci plní vše do puntíku, soupeři tečou nervy a vše směřuje k remíze. V poslední minutě padneme po gólu z dvoumetrového ofsajdu. Kdo si myslel, že jsme na kolenou, tak se mýlil. Pro zápas s domácím týmem se kluci vyhecují a i když opět dostáváme gól jako první, tak nic nevzdáváme. Jdeme do rizika, hrajeme na tři obránce a vše vsadíme na útok. Gólovou střelu Máry do levé šibenice brankář Kunratic ještě skokem vyrazí, ale na další akci je již krátký. Mára po faulu trestný kop zahraje stříleným centrem, míč se od boku domácího gólmana odrazí zpět do hry a Fanda Fiala ho pohotovou dorážkou uklidí za tyčku. Nadšení je veliké a kde se Fanda v tomto prostoru objevil nám vysvětlil až po záppase. Přes hráz urostlých hráčů domácích nebyl vůbec vidět. Na celém turnaji v případě nerozhodného výsledku rozhodovaly pokutové kopy v sérii tří střelců. Něco takového zažíváme poprvé  a nutno říci, že kluci i tento duel nervů zvládli naprosto mazácky. Začíná soupeř, domácí hráč neunese tíhu okamžiku a vůbec netrefí bránu. Za nás jde mistr kopů z místa Vojta Nims a s jistotou, kdy pošle brankáře na pravou stranu přičemž míč trefí do leva  dostane Počernice do vedení. Druhou penaltu domácích skvěle skokem vyrazí Michal Foldyna a Mára může vše rozhodnout. Počíná si naprosto stejně jako Vojta a brankáře s postavou mladšího dorostence jistě překoná. Jaká byla radost kluků nejde ani popsat a plně jsem ji prožíval s nimi. Nejenom, že obsadili pěkné čtvrté místo, ale ještě hráli hezký fotbal. Hlavně všichni mají mou velikou pochvalu, jak bojovali a se staršími kluky nevzdali jediný souboj. Hrát celý turnaj pouze s jedním náhradníkem pro většinu znamenalo, že neslezli ze hřiště, ale i tady kluci ukázali svou připravenost. Samozřejmě, že se najde spousta odborníků, kteří mají na fotbal jiný názor než já, ale jako trenér jsem přijímal gratulace od ostatních trenérů, kam se kluci od loňska posunuli (loni jsme zde startovali také, nevstřelili ani branku a všechny zápasy prohráli). Když vezmu v úvahu, že základ týmu pro tento turnaj tvořili kluci převážně z ročníku 2004 a Dan Foldyna je dokonce ročník 2005, tak si myslím, že dolnopočenický fotbal má v této kategorii dobrou základnu. Nejdůležitější je ta dětská radost, když vidíte ty kluky šťastné, vtažené do hry, jak se vzájemně povzbuzují, tak je to pro mě zatím nad jakýkoliv výsledek...

sestava: Michal Foldyna, Franta Fiala, Marek Štěpán (c), Jan Zámyslický, Tomáš Keyř, Vojta Nims, Jan Polena, David Hrdina, Dan Foldyna

Toto byla poslední akce tohoto soutěžního ročníku, proto ještě jednou všem děkuji za podporu, kterou dolnopočernické kopané věnujete. Všem klukům za celoroční snažení a Vám rodičům za to, že jim vytváříte pro sport dobré prostředí. Přeji Vám krásné léto, hezké dovolené a v srpnu se těším na pokračování vzajemné spolupráce. 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login