Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Hodnocení jednotlivých hráčů za sezónu 2014/2015
Napsal: kašpi dne Středa, 15 Červenec 2015 16:12   

Máme za sebou celý, další, společný, fotbalový rok během kterého se naše řady rozšířily o nové spoluhráče a hlavně všichni kluci udělali velký posun ve svém fotbalovém umění. Proto si opět dovolím sestavit kratičké hodnocení každého hráče jednotlivě, tak jak ho vnímám na hřišti, v kabině a celkově v kolektivu:

MICHAL FOLDYNA (poušťák) - jako brankář velmi zapracoval na hře nohama a rozehrávce. Myslím, že jdeme dobrou cestou a Michal má ambice se zlepšovat. V zápase dokáže vytáhnout fantastické zákroky ve chvíli, kdy už se soupeř pomalu raduje z gólu. Občas se nevyvaruje drobného zaváhání, ale to už je úděl brankářů, že při jejich chybě je za nimi pouze síť vlastní brány. Michal je velmi chytrý, otevřený kluk s vlastními názory, které v kabině ihned sděluje, proto ho nepřeslechnete.

JAKUB FAŠIANOK (kuba) - je pravý opak brankářského kolegy Michala. Velmi nenápadný, tichý a skromný hráč, často uzavřený do svého světa, kam nás nikoho moc nepustí nahlédnout. V postřehu a reflexu nepřekonatelný. Kuba velmi zapracoval na zmenšování střelekých úhlů, ale velké rezervy stále má ve hře nohama a rozehrávce. Kuba je i přes svou uzavřenou povahu velmi cílevědomý a k ostatním klukům kamarádský. Jen nesmíme hrát pod umělým osvětlením, protože to mu dle jeho slov dělá problémy při orientaci.

PAVEL STROUHAL (vodonoš) - je podle mně stoper moderního věku. Na svojí výšku perfektně pohybově připraven, výborně hrající hlavou a stále více se zlepšující ve hře nohama. Když se dostane do koncovky, tak si s touto situací dokáže zkušeně poradit a hlavně má cit pro kombinaci, kde pracuje úplně samozřejmě oběma nohama. V závěru sezóny nám na hřišti kvůli plánované operaci moc chyběl, podobně tak i v kabině, kde vystupuje jako velký dobrák a kamarád.

VOJTA NIMS (lenochod) - udělal další pokrok v ovládání míče a ruku v ruce s přesnou střelou je v těchto činnostech nejlepší v našem týmu. Jeho stahovačka, kterou klame všechny soupeře by se dala vyučovat na vysoké škole fotbalu! Vojta má velký cit pro narážečku a kombinaci jako takovou, jen by jsme všichni potřebovali, aby zvýšil svojí pohybovou aktivitu. Takto hraje vše nejraději z místa a já už si pomalu začínám zvykat, že vychovávám počernického Kvašňáka. V kabině je Vojta velmi tichý, na vše má dost času, ale když pustí některou svou hlášku, tak se smějeme všichni.

TOMÁŠ KEYŘ (vokurka) - měl letos velkou smůlu na zranění a nemoci. Jinak když byl v tréninku, tak pracoval vždy poctivě a je neodmyslitelně základním kamenem naší sestavy. V zimě projevil zájem zkusit své štěstí v bráně, kde mi příjde škoda utápět jeho talent. Udělali jsme domluvu, že si při absenci brankáře zachytá na tréninku a tím, že velmi dobře ovládá míč byl více než platný. Proto jsem Tomáše využil v posledním mistrovském zápase, kde jsme riskovali při honbě za body, aby hrál v závěru chytající libero. Úkol zvládl velmi dobře. V kabině je populární vokurka samostatnou kapitolou pro své vtípky a veselou povahu.

DAVID HRDINA (dejv) - naskočil kvůli zdravotnímu pobytu v lázních do sezóny později. David je velmi temperametní a mrštný kluk, který v tolik ceněnné a doporučované gymnastické přípravě ční nad celým týmem. Hlavně na jaře za podpory svého otce velmi zapracoval na fotbalovosti a nikdo nechce uvěřit, jakou dokáže díky švihu v noze vypustit dělovku k tyči. Brankář Měcholup by mohl vyprávět. Je to bojovník k pohledání a až od svého otce okouká ještě milimetrové pasy za obranu, kterými nás udivoval na závěrečné rozlučce, tak budeme mít kraj zálohy jako hrom. S Davidem se pro jeho veselou povahu pracuje velice dobře a myslím, že ho tak vnímá i kabina. Je to takový věčný pokušitel.

MAREK ŠTĚPÁN (mára) - je náš kapitán a myslím, že úplně oprávněně. Mára jde na hřišti příkladem, pro svojí univerzálnost zahraje jakýkoliv post i když nejraději by hrál v útoku. Z tenisu má skvělou kondici, míč ovládá výborně a to i v pohybu. Na jaře skvěle začal vnímat hru jako takovou, kluky diriguje a není rozdíl jestli kope pravou, nebo levou nohou. Málo kdy vynáším jednotlivce nad kolektiv, ale v případě Máry bylo znát hrát s ním, nebo bez něho! Pravým lídrem je i v kabině. Pro mě je skvělým pojítkem s mužstvem a pro kluky klidná síla nad věcí, která se ozve v pravou chvíli.

FILIP RAKÚS (hlásnej) - udělal ohromný pokrok ve hře levou nohou. Už to vypadalo, že jí bude mít po celou sportovní kariéru na opírání, ale nechal si poradit. S míčem umí pěkné kousky, ránu má jak z kanónu a když pracuje pro mužstvo, tak je velmi platným hroťákem. Bohužel někdy nepřenese úplně vše co nám ukazuje v tréninku do zápasu a i časté absence na nich ho limitují. Díky Filipovi máme přehled o všech nových hrách na počítači, o nových typech telefonů a který je zaručeně nejlepší. Od příchodu na trénink nezavře pusu a to i v jeho průběhu, proto ta přezdívka. Jinak Filip pracuje moc svědomitě a je jednoznačně vítězný typ.

JAN LIŠKA (lišák) - se perfektně zabydlel v kolektivu a fotbalově neustále roste. Na Honzu mám vysoké nároky, protože si myslím, že to v něm je. Perfektní práce s míčem, tvrdá střela pravou i levou nohou a neuvěřitelný výskok při hře hlavou. Hlavně Honza skvěle čte hru a má cit pro kombinaci. Někdy je maličko bolestínek, ale to má podle mě okoukané od hvězd z televize. Pro mně hráč s velkou perspektivou a perfektním přistupem k tréninku. Má velkou podporu ve svém dědovi a díky němu veliký vozový park, kterým je vozen na tréninky a zápasy. Lišák je velmi veselý kluk a třeba v situaci, kdy se v kabině s Fandou Fialou jako blázni smáli všemu kdo co řekl bavil i mě.

FRANTA FIALA (fanda) - je pro mně jeden ze skokanů roku. Udělal velký pokrok ve všem, hlavně směrem k myšlení a vnímání fotbalu. Perfektní práce s míčem, milimetrové centry a střely, jen při tréninkových penaltách zbytečně znervózní sám sebe. Když se k tomu připočte rychlost a důraz, tak někdy nechápu, kde tu zásobárnu energie bere. Svaly jsme neměli možnost prozkoumat, protože Fanda na trénink i zápas chodí již oblečen a i ve 40-ti stupňových vedrech má vždy tepláky! Je to náš statistik, v hlavě má všechny výsledky od třetí třídy až po ligu mistrů a je to dokonalý představitel fair play.

DOMINIK KUZMA (diego) - měl velkou smůlu v jarní části, kdy mu kvůli zdravotním problémům bylo doporučeno přerušit veškerou sportovní činnost. Dominik nám velmi chyběl pro svojí míčovou techniku, dirigentské vlastnostii a bezvadné kombinační schopnosti. Pevně všichni věříme, že vše dobře dopadne a od nové sezóny bude Diego opět řádit v počernických barvách. Byla by to veliká škoda, už kvůli jeho lásce k fotbalu a nespornému talentu, který v sobě pro něj nosí. Hlavně by nám chyběl velký kamarád s perfektní tréninkovou docházkou, kterou má vždy nejlepší. Prostě posvátnou desítku nemá právo nosit nikdo jiný, než Dominik!

ADAM ŠPAČEK (špáča) - jde svojí cestou a má svojí hlavu. Adam jako ortodoxní levák vyšperkoval svojí práci pravačkou tak, že nepoznáte kterou nohou kope. Má skvělý výběr místa a cit pro správný náběh na centrovaný míč. Proto dává tolik gólů hlavou, nebo alespoň vytváří pořádné závary před brankou soupeře. Hodně zapracoval na kondici a v zápase tak má dosti sil na útočné výlety s míčem u nohy ala Masopust. K vytříbené technice umí v soubojích pořádně použít i svoje tělo a pro protihráče působí někdy neoddělitelně od míče. Není snad zápas, na který by dorazil přesně včas a toho si všímá i kabina, kde je to již bráno jako běžný kolorit a zpestření mače.

ADAM ČERNÝ (baby) - nadále zůstává velikým talentem dolnopočernické kopané. S Adamem se skvěle pracuje, protože má fotbal moc rád, od přírody je šikovný a přes svůj malý vzrůst se toho nebojí. Báječně ovládá míč, umí dobře předskočit soupeře a vybojovat ho i za cenu skluzu. Parádně hlavičkuje a jak se říká fotbalově mu to palí. V kabině je terčem různých žertíků, ale vždy v únosné míře. Ve hře jasný lídr. Na přání maminky bude od nové sezóny trénovat se staršími kluky, proto mu přeji jen to nejlepší a spoustu úspěchů i když si nemyslím, že to je pro Adama dobrá cesta.

JAN ZÁMYSLICKÝ (myslitel) - v zimní připravě vylétl jako kometa! Honza má perfektní předpoklady pro moderního hráče. Důraz, skvělý fyzický fond a rychlost. V zápase toho oběhá za tři a i já jsem si často při hře na tréninku vyzkoušel jak je rychlý (nebo já už tak pomalý ???). Pro soupeře musí být frustrující, že na jedné straně ho brání, když Honza útočí a za pár vteřin na straně druhé myslitel brání soupeřův atak. Honza je typ, který potřebuje neustále oprašovat práci s míčem rozmlouvám s ním směrem, aby si více věřil, že na to má. V kabině ani na hřišti na chvilku nezavře pusu a to ho často rozptyluje až k nesoustředěnosti. Jnak Honzu vnimám jako velmi veselého, hodného a slušného kluka, který je v kolektivu oblíben.

KRYŠTOF PACAS (paci) - ovládá perfektně míč a jeho prudké střely, zejména pravačkou nechtějí brankáři chytat. Nožiček udělá požehnaně, slalom prolétne ukázkově, míč ho poslouchá jak jojo, ale při hře se vše neguje, protože se vždy zaparkuje na jednom místě a tam stojí. Je to veliká škoda, protože má smysl pro souhru a kombinaci. Kryštof by moc potřeboval ubrat pár kil z tělesné váhy a přísný atletický trénink. Limitují ho i časté absence. Jinak je velmi kamarádský a zapadá do partičky dojíždějící z čerňáku.

DAN FOLDYNA - mladší bratr našeho brankáře k nám sice věkově nepatří, ale kvůli vytíženosti svých rodičů, aby vše stíhali (kluci mají ještě sestru) trénuje s námi. S Danem jsem moc spokojen, je velmi pracovitý a každý týden se posouvá kupředu. Dan se toho vůbec nebojí, starších kluků se neleká a nevypustí jediný souboj. V práci s míčem se jen zlepšuje a herně v něm vidím velikou perpektivu. Jen by potřeboval pořádnou porci suverenity svého bratra, aby se nebál  při zápasech svých vrstevníků být u trenéra Krejčího větším lídrem. V kabině ani nevím, že je a moc se mi líbí, jak se mě pokaždé ptá, "Trenére už tam zase půjdu", nebo když při závěrečném turnaji v Kunraticích byl připraven jít rozhodnout dobře se vyvíjející penaltový rozstřel o umístění  s domácími.

VOJTA TICHÝ - se dostal k fotbalu opačně než bývá zvykem. Většinou starší sourozenec přivede na sportoviště toho mladšího, ale u bratrů Tichých to bylo opačně. Na Vojtovi je znát, že s fotbalem začal později, ale moc se snaží. Při tréninku se prosazuje na hrotu a to postupně celkem neomylně. Koncovku má dobrou a hlavně u ní přemýšlí, potřeboval by přidat na rychlosti a v kondici jako takové. Na vině může být závěr sezóny, který měl zdravotně nešťastný a tak pevně věřím, že do té nové naskočí v plné síle. Jinak v kabině Vojta vystupuje jako veselý kluk, umí si udělat legraci sám ze sebe a vtipů na téma Chuck Norris zná spousty.

JAN POLENA (ajfel) - má po Tomáši Rosickém a jakémkoliv pavoukovi nejtenší nohy na světě. O to víc to vyniká při jeho vysoké postavě. Honza oprášil svoje fotbalové začátky a po několikaleté pauze se opět vrátil k tréninku. Je takříkajíc samá ruka, samá noha, ale s míčem si více a více věří. Dokáže házet dosti dlouhé auty a rozdává přesné finální přihrávky. Vůbec se mi jeví kombinačně velmi silný a na tom budeme nadále pracovat. V kabině patří k té tiché části a kdyby se mě neptal co si má obléci na zápas, tak ani nevím, že tam je. Hru ale umí náležitě prožívat a sám sebe povzbuzuje oslavnými mini gesty.

FILIP REJLEK (rejli) - k nám přešel po domluvě v průběhu sezóny od trenéra Beznosky. Filip byl jediným zástupcem ročníku 2002 v našem kádru a tudíž nejstarší člen našeho výběru. Po pár zápasech na hrotu, kde se mu tolik nedařilo jsem Filipa začal zkoušet ve stoperské dvojici. Tato pozice mu podle mě sedla a rejli na ní rostl. Dokonale tam mohl prodat svou rychlost, přehled ve hře a postupně lepšící se práci s míčem. Filip dokázal nejeden atak soupeře zastavit, odebrat mu míč a ještě mu ukázat záda při vyvážení míče. Bohužel i on měl na jaře velké zdravotní trápení s patami a tak nemohl vždy bojovat naplno. V kabině se jednoznačně zařadil do role takového šaška, který neustále něco vymýšlí pro pobavení ostatních. Prosnulé byly jeho tréninkové penalty, kdy jsme všichni čekali co příjde. Filip odchází od fotbalu k atletice, kde mu přeji spoustu úspěchů, dobré nálady a na jakýkoliv trénink má u nás dveře otevřené.

MICHAL ÖZGÜR - podobně jako Jan Polena oprášil svůj fotbalový apetit a v zimní přípravě naskočil do rozjetého týmu. Hned v prvním přípravném zápase na Junioru mi svým výkonem doslova vzal dech a na postu krajního obránce soupeře úplně vymazal. Přihrál na gól a auty házel přes půl hřiště! Michal potřebuje zapracovat na obratnosti a rychlosti, jinak síly má na rozdávání. Je velice veselý, kamarádský v názorech přímý. Nejvíce mě dostal, když jsem od jeho maminky věděl, že to není úplně v pořádku ve škole a nesmí na trénink. Michal mi na dalším tréninku suveréně sám od sebe oznámil:"Trenére měl jsem nějaké drobné problémy rodinného typu, ale již jsem dal vše do pořádku". S Michalem se dobře pracuje a doufám, že ho fotbal, nebo sport jako takový osloví na delší dobu.

JAKUB ŠŤASTNÝ - hraje od mala tenis, ale má moc rád fotbal. Jeho otec se mnou domluvil, že by si u nás vyzkoušel zatrénovat a Jakub již v mužstvu zůstal. Tím, že se vše odehrálo v průběhu jara, tak nemohl kvůli chybějícímu registračnímu průkazu odehrát žádné utkání, ale na novou sezónu je již vše administrativně připraveno. Jakub má z tenisu výbornou fyzickou průpravu a v pravé noze dynamit. Nedostatky v práci s míčem zakryje celoplošným pojetím hry a velikou snahou. Vidím v něm obrovskou perspektivu a přínos do našich řad. I kabina Jakuba ihned přijala pro jeho kamarádskou povahu.

TADEÁŠ CHROMÝ - všechny zaujal hned na prvním tréninku, kdy přišel v kopačkách tak velkých, že z nich vypadával. Vůbec nemohl běhat, natož vystřelit, ale na další tréninky byl již vybaven. Tadeáše fotbal moc baví, tréninky prožívá jako zápas a když dal na nich při hře první gól, tak se radoval jako by vyhrál mistrovství světa. A to je dobře! Přeci jenom se scházíme kvůli zábavě, pobavení a to by vždy mělo převažovat nad vším...protože zelená je tráva, fotbal to je hra a pevně věřím, že i Tadeáš jako nejčerstvější člen naší fotbalové party u ní co nejdéle s ostatními vydrží. Snahy s odhodláním do ní dávají všichni hodně.

  

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login