Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Na úvod prohra v Královicích
Napsal: kašpi dne Čtvrtek, 10 Září 2015 08:56

První kolo mistrovských zápasů nás nasměrovalo do Královic. Jelikož v týdnu řešíme spoustu omluvenek vinou zranění a soustředění v rámci gymnázia, tak se sestava rodí v poslédní chvíli. Nakonec i díky našemu širokému kádru mám dostatek borců připravených nastoupit. Na zápas nedorazil pan rozhodčí a tak jsem se s domácími domluvil, že zápas bude pískat člověk z jejich řad.

Do samotného zápasu vstupujeme s velkým odhodláním a kluky burcuji, aby v něm použivali prvky, které procvičují na společných trénincích. Hlavně využití křídelních prostor, hry na co nejméně doteků a častou střelbu. Ne vše se daří i z důvodu velké výškové a fyzické převahy domácích hráčů, především v zadních řadách. Tím pádem se dostáváme pod tlak a hra se odehrává zejména před naší bránou. My zahrozíme pouze trestným kopem Máry, který svou střelu přes zeď pěkně točí do pravého horního rohu královické brány, ale vysoký brankář domácích stačí míč vyrazit. Bohužel na druhé straně dvakrát udeří a prohráváme 2:0. Pak se konečně prosadí v běžeckém souboji Filip Rakús, ale jeho dělovka k naší smůle končí na břevně. Domácí do konce poločasu přidávájí další dvě branky a když Jakub Šťastný prováhá svojí šanci, kdy je na chvilku sám před brankářem soupeře, tak naše skóre zůstává na nule!

Nepohneme s ním ani v úvodu druhého poločasu, kdy uděláme několik změn v rozestavení. Do brány jde Kuba Fašianok a plynule nahradí skvěle chytajícího Michala Foldynu. Oba naši brankáři byli pevnými pilíři na svém postu a zabránili ještě většímu přívalu gólů. Marek Štěpán se zatáhne do středu obrany a Domik Kuzma naopak do zálohy. Najednou mají domácí problém dostat se do koncovky a jsme to my, kdo má šance. Tu největší nepromění lišák, který levou nohou z dorážky trefuje tyč. Díky schopnostem Diega, který většinou v situacích jeden na jednoho vítězí máme další střely, ale žádná se neujme. Proto nás domácí potrestají v závěru dvěmi brankami a stanoví skóre na konečných 6:0.

Nemůžu říci, že by se kluci nesnažili, bojovali o každý míč a hlavně ve druhé půli sehráli více než vyrovnanou partii s fyzicky zdatným soupeřem. Náš problém se jmenuje koncovka a proměňování šancí. V zápase s námi porvé nastoupil Jakub Šťastný a nevedl si vůbec špatně. Rychlostně domácím stačil, uměl v soubojích použít tělo a vidím v něm dobrou posilu do našich řad.

Sestava: Michal Foldyna 2-; Jakub Fašianok 2; Franta Fiala 3; Pavel Strouhal 3; Dominik Kuzma 2-; David Hrdina 3; Marek Štěpán (c) 2-; Filip Rakús 2-; Jan Liška 3; Vojta Tichý 3; Dan Foldyna 3; Jakub Šťastný 2-; Michal Özgür 3.