Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Vydřený bod ze Satalic
Napsal: kašpi dne Středa, 16 Září 2015 19:12   

Za překrásného počasí vyrážíme k mistrovskému utkání do nedalekých Satalic. Povzbuzeni vítězstvím naší mladší přípravky, která stejného soupeře na jeho hřišti v předzápase poráží v divoké přestřelce 8:9 se jdeme prát o první mistrovské body a hlavně o první vstřelenou branku. Díky zraněním a školním aktivitám mám v týdnu k dispozici jen torzo týmu, proto pět borců připravených na střídání je nakonec velkým luxusem.

Samotný zápas začne velmi opatrně a bojovně. Domácí se nezatěžují nějakou kombinací, míče spíše nakopávají za naší obranu a nám chybí jakýkoliv pohyb. Když už se zdá, že začínáme mít balon více pod kontrolou srazíme opět sami sebe. Přihrávku před naší bránu má špáča jasně na kopačce, ale míč mine. Pohotový hráč Satalic nabídnutou šanci příjme a tváří v tvář nedává Michalovi Foldynovi střelou k tyči nejmenší šanci 1:0. Paradoxně tato situace více nakopne naše kluky a hlavně díky Filipovi Rakúsovi pekelně zatápíme domácím před jejich bránou. Nejprve Filip svojí střelu otře o břevno, druhou těsně přestřelí a když vybojuje roh, tak skvěle přetažený centr Fandy Fialy najde na zadní tyči hlavu špáči, který trefuje tyč. Po dalším rohu vypadne brankáři domácích míč z rukavic, postupně doráži Mára, David, špáča míč dle našich kluků byl již jeden moment za brankovou čárou, ale pan rozhodčí gól nevidí. Proto jsme rádi, že Michal parádním zákrokem vyrazí povedenou sřelu domácích a dá nám šanci do druhého poločasu.

Do něho vstupujeme velmi aktivně, ale trefujeme pouze tyč. Pak všem uteče Dominik "Diego" Kuzma, své sólo však zakončí střelou vedle. Filip Rakús si  seběhne na levou stranu, kam ho pohotově vysune lišák. Filip jde jako tank před bránu, brankář jeho střelu vyrazí a Fanda Fiala, který sprintuje přes celé hřiště pohotově doráží 1:1. Neradujeme se dlouho. Další průniková přihrávka lišáka je nepřesná, domácí kopnou míč za naší obranu, kde zaváhá s odkopem Michal Özgür, špáča má na volného hráče velkou ztrátu a ten sólo opět bezpečně promění 2:1. Michal vše napraví skluzem v hodině dvanácté, kdy takto při další šanci Satalic zabrání jistému gólu. Vysuneme do útoku Máru a ten společně s Filipem Rakúsem hodně zlobí domácí obranu. Filip dokonce vybojuje ztracený míč, ale sám před brankářem v konovce selže a mine! Proto vše vezme do ruku náš excelentní technik Diego. Jeden z mnoha rohových kopů sehrajeme pohotově na krátko, Dominik si navede míč více na střed a parádní střelou na zadní tyč trefuje levou šibenici 2:2. Všichni kluci dřou, teď již soupeře jasně přehráváme, ale poslední naší šanci zastaví jasná ruka domácího obránce. Navíc to je v situaci, kdy si ho Fanda pěkně obhazoval a před ním byl již pouze brankář domácích. Pan rozhodčí to sledoval z besprostřední vzdálenosti, ale místo šance honíme soupeře na druhé straně a s největší námahou přerušujeme jejich akci za cenu rohu. Ten zabráníme a je konec.

Za předvedený výkon, hlavně ve druhém poločase si bod zasloužíme, možná i všechny tři, ale když vezmu v úvahu to, že jsme dvakrát prohrávali, tak musíme remízu příjmout. Můžeme žehrat na naší chabou koncovku, protože šancí jsme měli hodně i těch vyložených. Co si cením a za co chválím všechny zúčastněné je morálka. Celý zápas i když se nevyvíjel příznivě měli kluci hlavy vzhůru a bojovali o výsledek co jim síly stačily.

Sestava: Michal Foldyna 2; Adam Špaček 2; Jakub Šťastný 2; Marek Štěpán 2; Franta Fiala 2; Dominik Kuzma 2; Filip Rakús 1-; Jan Liška 2; Vojta Tichý 2; David Hrdina 2; Michal Özgür 2; Dan Foldyna 2. 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login