Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Ani vedeni o tři branky na výhru nestačilo!
Napsal: kašpi dne Úterý, 22 Září 2015 15:10

Po dlouhých týdnech hajeme konečně utkání na vlastním hřišti a hned hostíme velmi silný tým Xaverova. Přes týden nám opět kvůli zraněním a doznívajících seznamovacích týdnech ve škole chybí spousta hráčů, proto do zápasu jdeme z voleje a tak jak jsou kluci k dispozici. Hlavní úkol byl mít kvalitní pohyb, včas přistupovat k soupeři a pokoušet se o co nejčastější koncovku. Kluci vše toto od první minuty plní výtečně a odměnou pro nás je vedoucí branka špáči, kterého pěkně uvolní do úniku po levé straně Filip Rakús. Špáča střelou na zadní tyč nedá brankáři hostí nejmenší šanci. Podobně si zanedlouho vede i Michal Foldyna, který z pozice brankáře jde kopat penaltu po sražení Filipa Rakúse, když se dostal za záda xaverovským obráncům. Když pošlu před naším rohem do hry Jakuba Šťastného a ten ihned trkne míč do sítě i za cenu velkého štěstí, protože míč brankáři soupeře vypadne z rukavic jsme v naprosté euforii. Tu může ještě více umocnit David Hrdina, který důrazně atekuje rozehrávku xaverovského brankáře a odrazí míč na pravou tyč hostující brány. Perfektně nám pracuje obrana, proto je obrovská škoda branky do šatny, která stanoví poločasové skóre na 3:1 v náš prospěch.

Do druhého poločasu kluky burcuji, že to těžší mají ještě před sebou a že ještě není nic rozhodnuto. Soupeř se jistě nevzdá a bude bojovat. Vše se potvrdilo a bohužel jinak skvěle hrající Mára nešťastně tečuje centr hostí do vlastní sítě. Když Michal v bráně zaspí, nechá námi tečovaný míč projít na roh je ještě hůře. Xaverovský střelec utkání (dal všechny branky) s číslem sedm šťastnou tečí umístí míč přesně za levou tyč a začíná se od znovu 3:3. Rozdíl je v tom, že na koni jsou hosté a my se spíše bráníme. Naštěstí se dokážeme zvednout a po parádní akci na trase Fanda Fiala, lišak, Filip Rakús je posledně jmenovaný zcela sám před brankářem Xaverova. Jeho placírka však nasměruje míč vedle. Podobně si počíná i Mára, který po dravém průniku a střele Filipa Rakúse míří do poloodkryté brány. Na druhé straně hosté střílí těsně vedle, proto závěrečnou remízu přijímáme.

Kluky moc chválím za první poločas, kde vyloženě dominovali a hráli parádní fotbal. Bohužel jsme stejnou kvalitu nepřenesli do poločasu druhého, ale zde sportovně musíme ocenit výrazné zlepšení našich hostí z Horních Počernic. Díky tomu celému týmu uděluji jednotnou dvojku v hodnocení výkonu.

Sestava: Michal Foldyna, Adam Špaček, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Franta Fiala, Filip Rakús, Jan Liška, Vojta Tichý, Michal Özgür, David Hrdina, Vojta Nims, Jan Polena, Dan Foldyna, Jakub Šťastný, Jakub Fašianok