Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Díky střeleckému koncertu Filipa Rakúse ovládáme derby.
Napsal: kašpi dne Pondělí, 28 Září 2015 14:19   

V dalším mistrovském utkání zajíždíme na půdu sousedů z Kyjí. Zápas s podtextem derby střelecky ovládne náš Filip Rakús, ale jsou v něm k vidění i další významné události, jako první gól v kariéře a chycená penalta. Jestli se chceš dozvědět více o průběhu tohoto utkání, tak vstup na celý článek.

Celý zápas měl předehru v tom, že jsme požádali domácí o změnu termínu utkání. Původně se mělo hrát v neděli 27.9.2015, ale kvůli prodlouženému víkendu nám hrozila velká absence kluků, kteří by s rodiči odjeli z Prahy. Ještě jednou děkujeme hostitelům, že bez problémů přistoupili na předehrávku vloženou do čtvrtečního odpoledne. Takto nám kromě zraněných a nemocných chybí pouze náš kapitán Marek Štěpán, který je se školou na uvítacím týdnu. Naopak se po delší době vrací Pavel Strouhal, který doléčil pochroumaný kotník ze zápasu v Královicích.

Zápas začíná za překrásného počasí na skvěle připravené trávě a možná i to byl zárodek počáteční neaktivity našich borců. Upřímně, když jsem viděl první mnuty, tak jsem si připadal jak ve špatném snu. Nám chyběl jakýkoliv aktivní pohyb, kluci si dávali přednost a práce s míčem vypadala, jako když ho vidí poprvé. Na druhé straně byl borec s číslem osm, který s ním předváděl skvělé kličky, přešlapovačky a zasekávačky. Díky tomu vytvářel přesilové situace, které naštěstí naše obrana v čele s brankářem Michalem Foldynou stačila pokrýt. Bylo to moc důležité, protože vlastně z ničeho dáváme branku. Nejprve Filip Rakús v nadějné pozici pálí nad, ale druhou příležitost již proměňuje. Vše se odehraje po skrumáži před domácí bránou, kdy si míč najde Kuba Šťastný, skvěle ho přistrčí pod sebe Filipovi a ten ránou pod břevno trhá síť 0:1. Trochu se uklidníme a udeříme podruhé. Posílám na hrot nejmladšího z nás Dana Foldynu (jen pro připomenutí jedná se o ročník 2005) a ten se hned prosadí. V dalším závaru si počká na odražený míč a nekompromisní dorážkou za pravou tyč zvyšuje na 0:2. Jedná se o jeho první gól v mistrovském utkání a moc mu všichni k němu gratulujeme. Je to skvělé, protože přežíváme dvě tutovky domácích, kdy nejprve Michal Foldyna skokem pod nohy vychytá sólo domácího útočníka a Dominik Kuzma mu ukázkovým skluzem v další šanci zmaří střelu úplně. Závěr poločasu je hektický. Nejprve se ve 100% šanci ocitá náš Fanda Fiala, ale míč, který vypadne kyjskému brankáři z rukou nasměruje těsně vedle. Z následného protiútoku přichází lišákova ruka ve vápně a musíme čelit pokutovému kopu. Ten není špatně kopnut, ale Michal vystihne stranu, konečky prstů vyráží míč na tyč od ní jde míč do jeho hlavy, zpět lízne tyč a naše obrana ho ukopne definitivně do bezpečí. Přichází konec prvního poločasu a tento moment nás nabudí do toho druhého.

Před ním klukům opakuji, že ještě není nic rozhodnuto a hlavně jestli nezačneme běhat, tak budeme mít velké problémy vedení udržet. Ty přichází i se změnou domácího rozestavení, kdy se kyjský brankář jakožto nejvyšší hráč utkání vysouvá na hrot. Obětujeme Pavla Strouhala k jeho osobnímu hlídání, protože jako jediný z našich hráčů se mu velikostně přiblíží. A domácí zlobí! Trefují tyč, vybojují rohy, ale vše ustojíme. Hlavně pomalu a jistě zapíná svá turba Filip Rakús, který domácí scéně ukáže, že nejenom v bundes lize mistr Lewandowski dává spoustu gólů při jednom utkání. Filip si vyčeká pravou chvíli, převezme míč a od autové čáry s ním jde neohroženě na bránu. Obejde vše co mu stojí v cestě, oklame i vyběhnuvšího brankáře a pohodlně trefuje prázdnou bránu. Vedeme 0:3 a z kluků vše spadne. Zvláště, když z dalšího útoku Filip ukáže všem záda a své sólo s jistotou zakončí přízemní střelou 0:4. Jsme na vlně v rychlém sledu střídáme a fotbal si užíváme. Vše vyšperkuje Dominik Kuzma, který z pozice stopera více a více podporuje útok. Diego si míč navede středem, přehodí si ho z pravé na levou ve stylu "pojď sem, kam jdeš" a celou akci zakončí přesnou střelou...0:5 je snových!!! Ale jsou tu i domácí. Ti trefují břevno a bleskově využívají maličké zaváhání Michala Özgüra, který nepřeruší akci u postraní čáry. Přchází průnik, přihrávka do rozhozené obrany a přesná střela k levé tyči Michalovi brány 1:5. I na tuto situaci máme odpověď a střelec utkání Filip Rakús (v zápase zaznamenal čtyři branky) přesnou dorážkou určuje stav na konečných 1:6 pro Dolní Počernice. V závěru protočím sestavu tak, že na hřišti máme skoro samé 2004 a v útoku řádí Dan Foldyna, který jak jsem již zmiňoval je dokonce ročník 2005. Fanda Fiala fantastickým skluzem překazí šanci domácímu obrovi na hrotu a my si poté užíváme opojné okamžiky vítězství s našimi fanoušky.

Zde bych se pozastavil u volby nejlepšího hráče utkání. Sice Filip Rakús nastřílel čtyři branky, ale tam je to trochu bráno, jako jeho práce. Dlouho tuto sezónu čekal na přesnou trefu, nastřeloval tyče i břevna, v minulých zápasech tvrdě pracoval pro tým a moc mu přeji, že mu to tam konečně napadalo. Přes to se mi moc líbil výkon Dana, který neprohrál jediný souboj, skvěle pracoval s míčem a dal pro nás důležitou druhou branku. Tímto ho vyhlašuji mužem zápasu za Dolní Počernice. Chválím však celý tým, protože všichni známe ze života, že když se daří, tak jde vše snadno. Nám se v úvodu nedařilo nic, bojovali jsme sami se sebou a ještě jsme měli přehrát soupeře. O to si vítězství více cením i z důvodu, že přišlo po delší době a hlavně v derby!

sestava: Michal Foldyna (b) 1; Adam Špaček 1; Dominik Kuzma (c) 1; Jakub Šťastný 1; Franta Fiala 1; Filip Rakús 1; Jan Liška 1; Vojta Tichý 1; Pavel Strouhal 1; Vojta Nims 1; David Hrdina 1; Michal Özgür 1; Jan Polena 1; Dan Foldyna 1*

 

  

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login