Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Zápas jsme proměnili v kanonádu
Napsal: kašpi dne Středa, 07 Říjen 2015 19:15   

Po výtězství v derby s Kyjemi hostíme v domácím utkání Hrdlořezy. Kluci si ze zápasu udělají střelecké dostihy o kterých se dozvíš více v celém článku.

Celý týden jsme se vezli na vlně vítězství z posledního mistrovského utkání. Pomalu se nám vyprázdnila marodka a tak jsme po dlouhé době až na čerstvě nemocného Vojtu Tichého v plné síle. Kluky do dalšího zápasu připravuji s tím, že by to měli být oni kteří budou diktovat tempo hry, nečekat na to co jim supeř dovolí, ale od začátku na něho pořádně vlétnout. Ne vše se podařilo, ale od úvodního hvizdu zápas kontrolujeme, hostům nepovolíme jediný útočný atak a sami se snažíme vyrážet kupředu. Bohužel nemáme kvalitní pohyb, přihrávky přichází pozdě a houževnatá obrana našeho protivníka nadějné situace zabrání, nebo zblokuje na roh. Naštěstí Filip Rakús prožívá střelecké období a po krásné průnikové přihrávce od Kuby Šťastného zakončuje svůj brejk chladnokrevnou střelou kolem vyběhnutého brankáře Hrdlořez 1:0. Když přidá krásným "angličanem" druhou branku, tak se uklidníme a rozpoutáme festival útočných akcí. Sehrajeme parádní roh špáčou, tak že na konci Filip Rakús z brankové čáry doráží do prázdné brány, myslitel s ajfelem se prezentují parádními střelami za tyčku, proto se poločasové skóre zastaví na stavu 6:0 v náš prospěch.

Do druhého poločasu dávám dva pokyny. Udržet kolektivní pojetí a neztratit chuť po tom dávat branky. Kluci si zápas již nenechají vzít i přes to, že Kuba Fašianok z pozice brankáře jde kopat pokutový kop po faulu na Filipa Rakúse a nepromění. Nadále zatápíme pod kotlem a přidáváme další pěkné branky. I hosté se dočkají čestného úspěchu, když nejprve Kuba parádním zákrokem vyrazí gólovou střelu, ale na dorážku z bezprostřední blízkosti je již krátký. Potěšitelné je i to, že v zápase můžu dát příležitost všem borcům, protože střídáme celé sedmičky a je jedno, která zrovna hraje. Takto se své premiéry v mistrovském utkání dočkal i Tadeáš Chromý, který s námi zatím jen trénoval a čekal na svou příležitost.

Přes konečný výsledek 12:1 pro Dolní Počernice oceňuji srdnatý přístup soupeře, hlavně dívek, které proti nám nastoupily. Nevedli si vůbec špatně a našim klukům nedarovali jediný míč zadarmo. U svého týmu jsem byl moc spokojen s nasazením do poslední minuty, tahem na bránu a klukům moc přeji, že si konečně i doma užili vysoké vítězství, které v kabině pořádně oslavili. Na druhou stranu to vůbec nic neznamená, nesmíme usnout na vavřínech a poctivě se dále připravovat směrem k dalším utkáním. Hned to následující na půdě Běchovic nám ukáže opravdové zrcadlo, jak na tom skutečně jsme.

Celému kolektivu uděluji v hodnocení 1* s tím, že jsem si zápas moc užil a myslím, že spolu se mnou i naši fanoušci. Kluci dlouho něco podobného potřebovali, pořádně otestovali novou světelnou tabuli a snad i pan Hrdina s radostí přepínal ukazatel skóre, než aby se zlobil, že má tolik práce...

Branky: Filip Rakús 3x, Marek Štěpán 3x, Dominik Kuzma 2x, Jan Zámyslický 2x, Adam Špaček 1x, Jan Polena 1x

Sestava: Michal Foldyna (b), Kuba Fašianok (b), Pavel Strouhal, Vojta Nims, Tomáš Keyř, David Hrdina, Marek Štěpán, Filip Rakús, Jakub Šťastný, Franta Fiala, Dominik Kuzma (c), Adam Špaček, Jan Liška, Jan Zámyslický, Dan Foldyna, Jan Polena, Michal Özgür, Tadeáš Chromý

DSC 0539

 

 

  

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login