Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Skvělá výhra na půdě prvního týmu tabulky!
Napsal: kašpi dne Středa, 14 Říjen 2015 19:07

Rušíme prokletí vzájemných utkání bez jediného bodu a po skvělém výkonu porážíme první tým tabulky. Chceš-li se dozvědět o tomto utkání více, tak neváhej a vstup na celý článek.

Vezeme se na vítězné vlně a tak se nám hodí konfrontace s dosud neporaženými sršni z Běchovic. Zápas se hraje v nedělním odpoledním čase za krásného podzimního dne na hřišti soupeře. Pro nás to je neobyčejně nepříjemný protivník, protože ve čtyřech vzájemných utkáních nás vždy porazil a bylo to rozdílem třídy. To je motiv, který připomínám klukům v předzápasové přípravě, že je čas vzájemnou bilanci začít měnit. Vše postavíme na velmi těsné obraně s tím, že chceme využít jakoukoliv příležitost k ohrožení brány soupeře.

Do samotného zápasu vstupujeme velmi aktivně, jsme silní na míči a Mára hned v první minutě pohotovou střelou zkouší pozornost domácího brankáře. K naší smůle směr dobrý, ale rána letí nad. Kluci jsou však aktivní a tak hlavně z levé strany díky lišákovi se špáčou podnikáme pěkné výpady. Díky tomu v 15 minutě slavíme první branku v síti domácích! Špáča dobře potáhne balón a vymyslí hodně nepříjemný střílený centr. Brankář Běchovic míč ztlumí, ale v rukavicích ho neudrží, celé situace využívá Mára a z bezprostření blízkosti nás přesnu dorážkou dostává do vedeni 0:1. Po aktivním začátku naprosto zasloužený výsledek. Domácí do té doby směrem do předu nic velkého nepředvádí, ale je to i zásluhou naší skvěle fungující obrany, kterou z brány diriguje Michal Foldyna. Ten se ten den potká ze skvělou formou a všem klukům svými zákroky dodává potřebný klid. Chytá tak dvě ošemetné střely a jistě stahuje centry, které letí před jeho bránu. Na druhé straně se snaží Filip Rakús o průniky a Mára s lišákem skvěle kombinují. Proto je po vyrovnaném boji poločasový výsledek nakloněn lépe pro naše barvy.

Do toho druhého připravuji kluky na tuhý boj. Teď je potřeba prodat ty naběhané parky, kopečky, schody z letního kempu. Domácí na nás vlétnou a prvních deset minut se spíše bráníme. Přežijeme všechny rohy a pomalu získáváme opět herní jistotu. Směrem do předu se však prosazujeme málo a spíše formou brejků. Dva takové předvádí Michal Özgür, ale ani jednou svůj záměr nedotáhne do konce. Stále více se začíná uvolňovat Mára a Fanda prokáže své běžecké kvality v sóle přes půl hřiště. Přesto přichází krizová situace, kdy se bráníme trestnému kopu. Domácí ho řeší rozehrávkou za naší zeď, kde úplně volný střelec překoná Michla. Celá situace je však panem rozhodčím posouzená jako ofsajdová a tak se domácí z vyrovnání nemohou radovat. Kdo se raduje jsme my. V 65 minutě si míč najde Filip Rakús, poprvé ukáže záda domácím obráncům a svůj průnik zakončí milimetrovou střelou, která i za přispění tyče končí v síti 0:2. To kluky tak nakopne, že všichni dohrají v naprosté euforii. Jakub Šťastný svým důrazem zavře obranu, Pavel Strouhal s Diegem zakřižují všechny ataky běchovických hráčů a vokurka s drzostí sobě vlastní obehrává vše co mu stojí v cestě. Proto se v klidu dočkáme závěrečného hvizdu po kterém se oprávněně radujeme s našimi skvělými fanoušky. Ti ty domácí jednoznačně překřičeli a bezvadně nás povzbuzovali.

Euforie v kabině je nepopsatelná, vítězný pokřik je slyšet až do Úval a za nasazení spolu s týmovým pojetím dávám celému týmu 1*. Všichni kluci sehráli jedno z nejlepších utkání, co jsme spolu, hlavně obrana předvedla vysoký standard. Klukům vítězství moc přeji, ale přes to všechno bych ho na dálku věnoval našemu zraněnému spoluhráči Honzovi Polenovi, kterému v týdnu spolužák při tělocviku zlomil nos. Ajfel mi před utkáním psal, přál hodně štěstí a já mu slíbil, že když ukořistíme třeba bod, tak bude pro něho. Tak Ti vezeme pro jistotu všechny tři...

Branky: Marek Štěpán 1x, Filip Rakús 1x

Sestava: Michal Foldyna (b), Jakub Fašianok (b), Adam Špaček, Dominik Kuzma, Pavel Strouhal, Franta Fiala, Marek Štěpán (c), Jan Liška, Filip Rakús, Tomáš Keyř, Vojta Nims, David Hrdina, Jan Zámyslický, Michal Özgür, Jakub Šťastný