Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Dostáváme tvrdou lekci z produktivity.
Napsal: kašpi dne Pondělí, 19 Říjen 2015 08:00   

Mistrovská utkání jsou v plném proudu a chceš-li se dozvědět vše důležité z toho posledního, tak vstup na celý článek.

V deštivém týdnu se po skvělém úspěchu na půdě Běchovic připravujeme k dalšímu mistrovskému utkání. Soupeř je opět z kategorie nejsilnějších a to družstvo z Újezda nad Lesy. Kluky připravuji na to, že se potkají s ještě silnějším protivníkem, než minulý týden a proto musíme podat nejlépe 100% výkon. I když to po nich chci v každém utkání a mělo by to být samozřejmé.

Utkání začneme velmi aktivně a prvních patnáct minut se odehrává převážně na polovině našich hostů. Kluci báječně plní taktické pokyny, to znamená na měkkém a hlubokém terénu používat co nejrychlejší kombinaci s využitím křídelních prostorů. Díky tomu přichází první šance. Postupně pálí Mára, lišák, Filip Rakús, ale všechny jejich pokusy likviduje soupeřův brankář. Směrem dozadu vše řeší Diego s Pavlem Strouhalem a tak aktivní čtvrt hodinku máme možnost zakončit trestným kopem. K jeho provedení se postaví špáča a parádní střelou přes zeď trefuje břevno újezdské brány. Proto jako blesk z čistého nebe přichází branka na druhé straně. Nezachytneme včas náběh hostujícího útočníka, který se ze strany řítí sám na Michala Foldynu. Ten jeho ránu vyrazí, ale bohužel přimo k nohám dobíhajícího protihráče, který nemá problém i přes snahu Fandy Fialy na brankové čáře dorazit míč do sítě 0:1. Hosté náhle narostou a podnikají nebezpečné výpady. Jeden takový řeší skluzem Jakub Šťastný a kope se proti nám pokutový kop. Zde bych se zastavil u věci, která mi začíná silně vadit a tou je nejednotný výklad pravidel. Již dvakrát jsme stejnou situaci zažili my, kdy nás soupeř fauloval v blízkosti rohového praporku a rozhodčí z nás doslova dělali hlupáky, že si máme nastudovat pravidla a nepožadovat pokutový kop (kluci v této kategorii hrají na brankoviště a kopou ještě zkrácené rohy). Tím nechci zlehčovat zákrok našeho smolíčka, který nebezpečný byl. Nicméně Michal Foldyna skvělým zákrokem penaltu vyrazí a přichází pro mě druhý nepochopitelný moment. Ve zniklém zmatku a pokusech o dorážku je náš ležící brankář atakován tak, že se temenem udeří o tyčku brány. Vůbec nevím na co čakal pan rozhodčí takovou dobu, když na zemi zůstane ležet kluk, který dostane dvě rány na hlavu!!! a nechá pokračovat ve hře. Naštěstí vše dobře dopadne a Michal dokonce může pokračovat v utkání. Bohužel i přes veškerou obětavost nezabráníme druhému gólu v naší síti i dyž ten soupeři spíše darujeme sami. Jakub Šťastný zakřižuje atak hostí a stačíilo by míč ukopnout do autu. Místo toho ho dá na střed hřiště, vytvoří nepříjemnou situaci, kterou vychytá Michlal, ale zde smolíček podruhé špatně vyhodnotí situaci a místo zachování klidu napálí míč do soupeře od kterého se odrazí do sítě 0:2.

V poločasové přestávce burcuji kluky, že hra nebyla špatná, ale chyběl nám důraz hostí v rozhodujících situacích. Heslo zní: "dali oni, dáme také". Do brány jde Kuba Fašianok a opět na soupeře vlétneme. Prosazuje se Filip Rakús, ale největší šanci má Mára. Náš kapitán se dostane za záda hostující obrany a je zcelá sám před újezdským brankářem. Volí střelu placírkou k tyči, ale mine a my tak nedáme vytoužený kontaktní gól. Pak má ještě šanci lišák, ani on neuspěje, proto kluky třetí gól v naší síti zlomí a i přes veškerou snahu již nic velkého nevymyslí. Díky špatné rozehrávce Pavla Strouhala, který z pozice posledního nalije přimo soupeři a nezabráněné hlavičce přichází další dva góly v naší síti a prohráváme nakonec celkem jednoznačným skóre 0:5. Škoda, protože herně nejsem nespokojený, ale družstvo Újezda nám dalo tvrdou lekci produktivity a díky tomu zaslouženě zápas ovládlo. Pro nás je to ponaučení do dalších bojů a motivace na čem stále pracovat.

Sestava: Michal Foldyna (b) 1-; Jakub Fašianok (b) 2; Adam Špaček 3; Dominik Kuzma 1-; Pavel Strouhal 2-, Franta Fiala 2-; Marek Štěpán (c) 2-; Jan Liška 2; Filip Rakús 3; Jakub Šťastný 3; Jan Zámyslický 2-; Vojta Tichý 2; David Hrdina 2; Dan Foldyna 2; Michal Özgür 2

 

  

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login