Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
V předehrávce deklasujeme Uhříněves
Napsal: kašpi dne Pátek, 23 Říjen 2015 17:03   

Kopaná plná zmatků a nepřesností nám přinesla vysokou výhru. Jestli se o průběhu utkání chceš dozvědět více, tak vstup na celý článek.

Jelikož mají kluci příští týden podzimní prázdniny a některé školy to pojaly jako celotýdenní záležitost, tak nás družstvo Uhříněvsi požádalo o předehrávku utkání vloženou do čtvrtečního podvečera. Nemáme s tím problém až na Kubu Fašianoka, který z pozice brankáře zápasy pod umělým osvětlením kvůli problémům se zrakem nemá rád. Na to, že budeme hrát na umělém povrchu připravuji kluky celý týden. Jaké problémy to však přinese směrem k naší hře překvapilo i mě samotného!

Hraje se na malém hřišti v zahuštěném prostoru a děláme vše opačně než co zaznělo v předzápasové přípravě. Místo rychlé, jednoduché kombinace s co nejmenším počtem dotyků a využitím křídelních prostorů se rohujeme s domácími v nepřehledném chumlu na středu hřiště. Pohyb nemáme vůbec žádný, zdobí nás nepřesnosti a míče po sobě střílíme, tak že nemáme možnost udržet hru ve vymezeném prostoru. Celou tuto parodii na fotbal zakončíme situací, kdy výjimečně překombinujeme domácí, Filip Rakús dostane míč před prázdnou bránu, ale místo gólu ohrozí spíše sám sebe, když si na balón šlápne a pošle ho za sebe!!! Naštěstí nám vyjde jeden z mnoha autů, kdy Fanda Fiala hodí míč Márovi, ten ho prodlouží za sebe a Filip Rakús je opět sám před brankářem. Tentokrát potvrdí pověst kanonýra a chytrým lobem otevírá skóre 0:1. Zanedlouho využije zmatku před bránou domácích Mára a z otočky lobuje brankáře domácích podruhé 0:2. Když špáča vypálí pěknou jedovku, kterou jinak výborný brankář Uhříněvsi pouze vyrazí, tak nás Mára dorážkou dostane do třígólového náskoku 0:3. Domácí hrají snaživě, kopou spoustu rohů, ale ty pobráníme i když někdy s největší námahou. Proto v samotném závěru zaskočí Filip Rakús domácí obranu střelou nestřelou přesně k levé tyči a stanoví poločasový výsledek na 0:4 pro náš tým.

V přestávce klukům připomínám, že pouze výsledek je to pozitivní z prvního dějství a že musíme hodně přidat. Vůbec nejsem spokojen, hlavně s pomalou rozehrávkou a prováděním standardních situací. Výsledek se dostaví ihned. Lišák je důrazný na míči při atakování domácí obrany, dostane se až za brankáře a nemá problém trefit opuštěnou bránu 0:5. Pak sehrajeme rohový kop na krátko, přijde pěkný centr, který najde Pavla Strouhala a náš "vodonoš" zvyšuje na parádních 0:6. Dostane prostor celá lavička a strhne se sólo pro Davida Hrdinu. Ten nejprve vypálí hodně povedenou jedovku, ale domácí brankář mu jí skokem vyrazí. Dejv je trpělivý a díky svému rtuťovitému pohybu udělá zmatky v domácí rozehrávce tak veliké, že si jeho střely hráči Uhříněvsi dvakrát srazí do brány. Tím pádem se skóre zastaví na stavu 0:8 a my zažijeme parádní venkovní vítězství. Radost je veliká, ale pánové upřímně výkon byl až na naše bezchybné brankáře, kteří měli také dost práce strašidelný. Na to se však historie neptá a my si jdeme zakřičet do kabiny, protože kolikrát jsme hráli pěkný fotbal a body nám to nepřineslo žádné a vo vo vo tom to je...

Branky: Filip Rakús 2x, Marek Štěpán 2x, David Hrdina 2x, Jan Liška 1x, Pavel Strouhal 1x

Sestava: Michal Foldyna (b) 1; Jakub Fašianok (b) 1; Adam Špaček 2-; Pavel Strouhal 2-; Dominik Kuzma 2-; Franta Fiala 2-; Marek Štěpán (c) 2-; Jan Liška 2; Filip Rakús 2-; David Hrdina 1; Jakub Šťastný 2; Dan Foldyna 1-; Vojta Tichý 2-; Tomáš Keyř 2 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login