Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Dokonalá střelnice přinesla vítězství
Napsal: kašpi dne Úterý, 03 Listopad 2015 16:04

V domácím utkaní hostíme sousedy ze Šterbohol a velkou výzvou je pro nás pomstít družstvo našich A-mužů, kteří stejnému soupeři podlehli v pátečním mistrovském utkaní na jeho půdě. Jak vše dopadlo se dozvíš z celého článku.

Zápas se hraje za překrásného počasí na skvěle připraveném trávníku. Již dopředu víme, že soupeř dával jen s největší námahou dohromady sestavu, ale i tak kluky burcuji k odpovědnému výkonu, bez jakéhokoliv podcenění. Od úvodních minut hru opanujeme a je otázka času, kdy se ujme některá z velkých šancí, které si vytváříme. Skóre otevře jako správný kapitán Mára a záhy vedeme 4:0. Zde se kluci nechají ukolébat a pustí za záda nejlepšího hráče hostí Martina Čápa, který brejk s jistotou promění. Když opět Martin Čáp střelou z půlky nachytá nepřipraveného našeho Michala Foldynu a sníží na 4:2, tak si kde kdo myslel, že bude ještě dramatická zápletka. Tu naši kluci nepřipustí a díky dvěma brankám odskakují na poločasových 6:2.

O přestávce si rozebereme chvilkový výpadek v koncentraci a jdeme snaživému soupeři přidat další góly. Kluci si vezmou k srdci můj apel, aby se neutápěli v kličkování, ale hráli kombinačně a týmově. Myslím, že i díky tomu zažili na góly bohatý poločas ve kterém vstřelili deset branek. Tím pádem se stanovilo konečné skóre na 16:2 pro počerky. Pro mě bylo důležité, že jsme gólů dosáhli po standardních situacích, pěkných kombinacích, důrazných dorážkách a třeba Lišák předvedl parádní volej, za který by se nemuseli stydět ani naši muži-C, kterým jsme hráli předzápas. V utkání jsme měli možnost zahrávat dva pokutové kopy, které bezpečně proměnili Fanda Fiala a z pozice brankáře Kuba Fašianok. Já ještě vysoko stavím situace i když nebyli brankové a to provádění trestných kopů přes zeď. Jak Špáča, tak Mára prokazují vytříbenou kopací techniku a Márova spojnice byla parádní. Soupeř měl moc šikovného brankáře, snažil se hrát fotbal, ale kvalita byla tentokrát na naší straně. Klukům k vítězství moc gratuluji a teď je potřeba se pořádně připravit na dva zbývající mistrovské zápasy podzimní části.

Branky: Marek Štěpán 6x, Dominik Kuzma 4x, Franta Fiala 2x, Adam Špaček 1x, Jan Liška 1x, Tomáš Keyř 1x, Jakub Fašianok 1x

Sestava: Michal Foldyna (b), Jakub Fašianok (b), Adam Špaček, Pavel Strouhal, Tomáš Keyř, Franta Fiala, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Jan Liška, David Hrdina, Jakub Šťastný, Vojta Nims, Jan Zámyslický, Dan Foldyna.