Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Vítězíme i v Dolních Měcholupech
Napsal: kašpi dne Středa, 11 Listopad 2015 20:09   

Potvrzujeme vítěznou formu posledních týdnů a vyhráváme na půdě Dolních Měcholup. Více se o tomto úspěšném utkání dozvíš vstoupíš-li na celý článek.

V neděli před polednem máme naplánován další mistrovský zápas v Dolních Měcholupech. Na to, že je listopad, tak nastupujeme za překrásného, skoro až jarního počasí. Domácí mají díky tomu trávník v parádní kondici a tak nestojí nic v cestě podat ten nejlepší výkon s cílem zvítězit. Předzápasová taktika je jasná, mít kvalitní pohyb, rychle kombinovat a využít deštěm zvlhčeného trávníku k přízemním střelám. Kluci od prvních vteřin přebírají iniciativu a vytvoříme si dvě slibné šance. Proměníme až tu třetí, kdy Lišák zúročí moje rady, sleduje akci až do konce a dorazí míč do odkryté brány. Nutno říci, že všemu předchází pěkná střela, kterou domácí brankář jen s největší námahou vyrazí 0:1. Kluci se tímto rychlým vedením dostanou do tahu a díky Márovi s Filipem Rakúsem, kteří promění své nájezdy vedeme záhy 0:3. Když si ochočí míč Špáča, obejde tři protihráče a podél brankáře mazácky zvýší na 0:4, zdá se být po zápase. Jak klamavé, protože domácí hrají velmi sympaticky, každou příležitost využijí k protiútoku a Michal Foldyna v bráně chytá dva samostatné nájezdy! My si po čtvrtém gólu vybíráme hluchou pasáž bez pohybu a spíše se opalujeme na příjemném sluníčku, proto přichází důrazný poločasový budíček.

Výsledek se dostaví ihned. Dvěmi góly odskakujeme na 0:6 a máme prostor kompletně protočit sestavu, aby si zahráli všichni. Kuba Fašianok v bráně skvěle vychytá sólo domácího útočníka, přesto mu je pískán nesmyslný faul. Domácí borec prostřelí naší "pohyblivou" zeď a snižuje na 1:6. Z dalšího samostatného nájezdu se domácí opět nemýlí a přidávají druhou branku. My máme však připraveny razantní gólové odpovědi, jakými byly bomby Filipa Rakúse či Špáči, žádné drama nepřipustíme a dovedeme zápas k jednoznačnému vítězství 3:9 v náš prospěch. Přesto ještě jednou chválím fotbalový výkon našeho soupeře, který se mi moc líbil, hlavně jeho kombinační pojetí od samotného zárodku akce.

Našim klukům moc gratuluji k dalšímu vítězství, k protažení vítězné série a tímto zveme všechny naše fanoušky na poslední mistrovské utkání tohoto roku, které sehrajeme na domácím hřišti v sobotu 14.11. od 11:45 proti Unionu Vršovice. Na zápas se všichni moc těšíme a věříme, že nezklameme naše náročné a kritické publikum. Jen bych si moc přál, aby kluci spíše slyšeli "Počernice do toho", než "Kam to kopeš, hejbej se a co to provádíš". Věřte, že to vnímají, baví se o tom a po minulé sezóně, kdy dostávali od starších kluků gólové příděly dost dobře nechápou, proč jsou pod takovým tlakem již při předzápasové rozcvičce a hlavně v zápase, který vedou k vítěznému konci! Nezaslouží si to, jsou velmi šikovní, pokorní, makají jak jen můžou a z mého pohledu udělali další ohromný, fotbalový pokrok. Proto tátové, v sobotu šály na krk a Počerky bojovat...budeme Vás potřebovat, protože přijede velmi kvalitní soupeř...

Branky: Filip Rakús 3x, Marek Štěpán 2x, Jan Liška 2x, Adam Špaček 2x

Sestava: Michal Foldyna (b), Jakub Fašianok (b), Adam Špaček, Pavel Strouhal, Dominik Kuzma, Franta Fiala, Marek Štěpán (c), Jan Liška, Filip Rakús, Dan Foldyna, Jan Polena, Jan Zámyslický, Michal Özgür, Vojta Tichý, Vojta Nims, David Hrdina, Jakub Šťastný, Tomáš Keyř 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login