Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
V posledním mistrovském utkání porážíme Union Vršovice
Napsal: kašpi dne Úterý, 17 Listopad 2015 20:13

Poslední mistrovské utkání tohoto roku nám vycházi na jedničku a porážíme vršovický Union. Zajímá-li tě jeho průběh tak vstup na celý článek.

Fotbalový osud to zařídil tak, že druhý rok po sobě končíme soutěž proti Unionu Vršovice. Celý týden se na tento zápas poctivě připravujeme, kluci mají formu a všichni ji chceme přetavit ve vítězství. Proto raději dávám volno ze čtvrtečního tréninku hráčům, kteří se necítí zcela fit, na dálku komunikuji s maminkou Marka Štěpána, aby nemusel opouštět Prahu a mohl přijít na zápas. Jako náš kapitán a lídr by jistě hodně chyběl. Vše se podařilo, kluky máme nakonec všechny pohromadě, až na dlouhodobě zraněného Tadeáše a střevní chřipkou indisponovaného Vojtu Nimse.

To že přijede kvalitní soupeř s možnými posilami o hráče přeborového A-týmu jsme čekali, ale že na utkání potkám životního kamaráda se kterým se znám již od školky a přes základní školu jsme došli až k maturitě mě nenapadlo ani ve snu. Setkání to bylo srdečné, ale prosbu, aby jsem své kluky šetřil nešlo vyslyšet, protože touha po vítězství byla veliká...

Samotný zápas začneme velmi aktivně, na hráče Unionu vlétneme opravdu z hurta a po pěkném uvolnění Špáči se do koncovky dostane Filip Rakús. Filip vše zvládne mazácky, pěkným lobem překoná hostujícího brankáře a dostane náš tým do vedení 1:0. Ještě ani neutichne oslavný ryk, když Lišák dorážkou trefuje opuštěnou bránu Vršovic podruhé 2:0. Vzápětí Mára nastřelí tyč, další střela lízne břevno, zkrátka dominujeme. Proto jako blesk z čistého nebe přichází gól do naší sítě. Nejhorší na celé věci je, že si ho dáme sami, protože Fanda Fiala při rohu Vršovic na přední tyči tečuje míč tak nešťastně, že překoná Michala Foldynu 2:1. Tato situace nás srazí dolů, to co jsme od první minuty budovali je ta tam a topíme se v nervozitě. Nedaří se kombinace, ztrácíme míče ve zbytečných soubojích a opustíme veškerý aktivní pohyb. V samotném závěru poločasu má velkou příležitost Filip Rakús, ale sám před brankářem hostí selže a netrefí vůbec bránu!

Vše si rozebereme v kabině a jdeme bojovat do druhého poločasu. Ihned hosty překombinujeme, Mára postrčí míč ještě lépe postavenému Filipovi Rakúsovi, ten je opět sám před brankářem, ale tomu se podaří jeho koncovku vykopnout mimo tyče. Filip se dočká ihned v zápětí. Další akci taženou tentokrát z pravé strany vyšperkuje Lišák přihrávkou pod sebe a Filip, který si křikl svou ránou "trhá" síť za levou tyčí hostující brány 3:1. Kluci se definitivně uklidní začnou hrát parádní hru plnou hezkých narážeček a hlavně neprohrají snad jediný souboj. V těchto činnostech vynikají zejména naši nejmenší, Lišák, Vokurka a Fanda Fiala. Když všechny z pozice stopera diriguje Dominik Kuzma, podniká jeden útočný výlet za druhým nenechají na sebe další góly v soupeřově síti dlouho čekat. Nejprve si na pěkný centr od Diega naskočí Lišák a hlavou trkne míč přesně do sítě 4:1. Pak přichází málo vídaná situace. Tlakem vytvoříme takový závar, že se za překonaného brankáře Vršovic postaví jeho spoluhráč z pole, sehne se k míči, který směřuje do sítě a rukou ho vyrazí za sebe. Světe div se penalta se nepíská!!! Kluci na nic nečekají a z následné akce Filip Rakús trefuje opět levý dolní kout hostující brány 5:1. V ten okamžik dávám prostor celé naší lavičce včetně Kuby Fašianoka, který v bráně střídá Michala Foldynu. Kluky trochu namotivuji a ti za ohlušující podpory svých rodičů soupeře doslova přišpendlí hokejovým zámkem. Nejpreve Myslitel nádhernou střelou trefí tyč a v samotném závěru Michal Özgür z dobré pozice pálí těsně nad. Hosté mají za celý druhý poločas jedinou střelu ke které se dstanou po nepovedené rozehrávce Kuby Fašianoka. Kuba prokáže velký přehled i to jak má dobře postavené tyče, protože ránu, která mu jí orazítkuje druhým pokusem klidně chytá.

Všem našim klukům uděluji za tento zápas jednu velkou jedničku, děkuji za předvedenou hru, zejména ve druhém poločase a myslím, že to byl dobrý základ pro pěknou rozlučku, kterou jsme si v naší kantýně u Alenky udělali.

Góly: Filip Rakús 3x, Jan Liška 2x

Sestava: Michal Foldyna (b), Jakub Fašianok (b), Adam Špaček, Pavel Strouhal, Dominik Kuzma, Franta Fiala, Jan Liška, Marek Štěpán (c), Filip Rakús, Dan Foldyna, Jan Zámyslický, Jakub Šťastný, Tomáš Keyř, Michal Özgür, Jan Polena, Vojta Tichý, David Hrdina