Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Nový rok začínáme přídělem
Napsal: kašpi dne Neděle, 10 Leden 2016 16:44

Svátky skončily a začal čas fotbalové přípravy na jarní odvety. V rámci tréninků hrajeme zimní ligu na Hájích, kde jsme se tuto sobotu utkali s domácím, přeborovým týmem. Nutno říci, že naši kluci šli do zápasu naprosto z voleje, protože absolovovali pouze jeden trénink v tělocvičně.

To že bude soupeř fotbalovější jsme čekali, ale rozdíl hlavně v prvním poločase byl hodně markatní. Zápas začal velmi nešťastně, protože po pár vteřinách inkasujeme první branku a navíc přicházíme o zraněného Lišáka, který odstupuje s poraněným kolenem. Márou se nám podaří snížit na 1:2, ale ihned z protiútoku dostáváme třetí gól. Kluci hrají na co v ten moment mají, ale domácí nás jen málokdy pustí na svojí polovinu. Při jedné takové chvíli si koleno po důrazném zákroku soupeře poraní Vojta Nims a i pro něho utkání končí.

Do druhého poločasu nabádám kluky, aby více podrželi míč a snažili se být co nejtěsněji u pohyblivých hráčů domácího týmu. Opticky v úvodu poločasu hru vyrovnáme, ale zde se projeví další obrovský rozdíl mezi našimi střelci a těmi z řad Hájů. Když napíšu, že zápas skončil 11:2 (5:1), tak pro toho, kdo zápas neviděl se jedná o jednoznačnou záležitost. Nikdo by neuvěřil, že jsme šli snad šestkrát sami na brankáře! V tom byl ve druhém poločase zásadní rozdíl. Domácí borci milimetrovou koncovkou trestají každé naše sebemenší zaváhání. My z těchto nájezdů vytěžíme pouze jeden gól, který dá opět Mára.

Domácí byli pro nás úplně někde jinde a nezbývá než jim sportovně pogratulovat. V koncovce nám dali názorné školení, jak s šancí naložit, lépe se pohybovali a kombinovali. U nás jistě nezklamali oba brankáři, protože Michal s Kubou ještě spoustu věcí zachránili. Dominik se postupně rozehrál a zejména ve druhém poločase společně s Márou, Špáčou, Filipem Rakúsem i Fandou Fialou drželi náš prapor nad vodou.

Sestava: Michal Foldyna, Jakub Fašianok (b), Adam Špaček, Dominik Kuzma, Pavel Strouhal, Franta Fiala, Jan Liška, Marek Štěpán, Filip Rakús, Jan Zámyslický, Jakub Šťastný, David Hrdina, Dan Foldyna, Vojta Nims, Vojta Tichý.