Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Konečně vítězství
Napsal: kašpi dne Pondělí, 08 Únor 2016 17:32

V rámci zimní ligy na Hájích hrajeme další zápas proti mladším žákům Tempa. Tento soupeř hraje žákovskou ligu proto jsem se těšil na konfrontaci toho, jaký fotbal pražské týmy vyváží za hranice města. Nutno říci, že jsme narazili na velmi technického protivníka, silného v kombinaci i na míči s výborným brankářem!

Naše sestava se kvůli nemocem a zdravotním problémům nerodila vůbec snadno. Nakonec se začátkem utkání dorazil Mára a tak máme i luxusní dva náhradníky. Hráči Tempa okamžitě ovládnou míč i prostor a spíše se bráníme. Tentokrát se vyvarujeme hloupých chyb v úvodu utkání a hlavně nás drží naprosto bezchybný Kuba Fašianok, který chytá s naprostým přehledem i klidem. Postupně začínáme hrozit i my a vybojujeme rohový kop. Ten Dominik Kuzma rozehraje na zadní tyč, kam dle taktického plánu zabíhá Adam Špaček a ten se většinou trefuje přesně 1:0. Máme pár dalších slibných akcí, ale udeří na druhé straně. Míč, který vyletí z poza hráčů Kuba nevidí a je srovnáno 1:1. V závěru poločasu zabojuje Filip Rakús, získá stracený míč u rohového praporku a servíruje gólovou přihrávku Martinovi Čápovi (o tohoto útočníka usilujeme ze Štěrbohol). Martina poprvé vychytá brankář soupeře, ale na důraznou dorážku je již krátký 2:1. Pak nás podrží opět Kuba Fašianok, když uplatní svůj postřeh a na brankové čáře chytne obrovskou tutovku.

Do druhého poločasu se hecujeme k větší aktivitě v touze získat cenný skalp. Začínáme skvěle, únik Filipa Rakúse končí střílenou přihrávkou, která se točí do brány a jen tygří skok brankáře Tempa, který míč vyrazí na tyč zabrání gólu. To se mu již nepodaří při akci Máry, který jde sám na bránu a přesným obstřelem zvyšuje na 3:1. Soupeř přitlačí ještě víc na pilu, kope rohy, ale naši kluci se předhání v obětavosti a i s největším vypětím drží vítězství. Toho se dočkáme i přes to, že v úniku je jasně faulován Filip Rakús, jenže pokutový kop se nepíská.

Přesto bych chtěl moc ocenit pohledný fotbal soupeře, který byl místy na dva doteky a měl spád. Naše kluky chválím do jednoho za parádní výkon, hlavně ve druhém poločase, kdy všechny skvěle dirigoval Dominik Diego Kuzma, který v součtu všech aktérů byl nejlepší na hřišti.

Sestava: Jakub Fašianok (b), Adam Špaček, Jan Zámyslický, Dominik Kuzma (c), Franta Fiala, Marek Štěpán, Filip Rakús, Martin Čáp, Jakub Šťastný, Jan Liška