Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
V průběhu dovu měsíců stejný soupeř a podobný výsledek
Napsal: kašpi dne Sobota, 20 Únor 2016 21:03   

Ano je to tak. V průběhu dvou měsíců narážíme v rámci některého z turnajů na stejného soupeře a to hráče Unionu Žižkov. Jestli se chceš dozvědět více z průběhu tohoto utkání a zda-li se nám podařila odveta za prohraný zápas o třetí místo na třebešínském, halovém turnaji, tak vstup na celý článek.

Netradičně ve středu večer nastupujeme k dalšímu utkání zimní ligy na Hájích proti Unionu Žižkov. Ještě v živých vzpomínkách máme urputný, prosincový mač s tímto soupeřem na halovém turnaji, kde jsme v souboji o třetí místo padli až v samotném závěru 0:2. Proto se nám naskytla dobrá možnost poměřit síly v zápase na větším prostoru a v počtu 7+1. Hlavně jak nám připomněl náš dvorní statistik Fanda Fiala je dobrý čas na odplatu!

Pomalu se nám vyprazdňuje početná marodka a tak mám po dlohé době z čeho vybírat. Nutno říci, že zápas se hraje za zvláštních podmínek se kterými se obě mužstva popasovala velmi slušně. Po půldenním sněžení je hrací plocha připravena asi takto: pravá část úmělého trávníku je krásně vymetena, levá část je nechána sněhu napospas. Proto třeba hráči začínají akci na trávě a končí v závěji, stejně tak naopak. Naši kluci na protivníka vlétnou bez bázně a hany a brzy ovládnou zasněženou polovinu hřiště. Celkem slušně i na tomto povrchu kombinujeme a soupeři vůbec nic nedovolíme. My naopak hrozíme pokusy Martina Čápa, Fandy Fialy, Špáči a Lišáka. Vše pochytá soupeřův brankář, nebo střely nemají potřebnou přesnost. Obrana nám pracuje spolehlivě a dva náznaky nebezpečných kontrů Pavel Strouhal s Diegem zakřižují.

Do druhé půle se burcujeme, že na upravené půlce hřiště vykombinujeme nějakou akci a přetavíme jí v branku. To se podaří, ale tak snadné to nebylo. Úvod druhého poločasu nás totiž zastihne v pohybovém útlumu a máme problém ze sněhu vyvést míč. Naštěstí Michal Foldyna v naší bráně nezmatkuje, klukům pomůže jistým výkonem a dlouhými výhozy. Hra se postupně vyrovná a přichází naše chvíle. Po faulu kope z půlky Dominik Kuzma trestný kop, který brankář Žižkova podběhne. Míč jednou rukou srazí za sebe a v tento moment projeví nebývalý důraz Fanda Fiala, který balón dostrká do brány 1:0. Kluci se nakopnou a může být ještě veseleji. Martin Čáp se dostane za záda soupeřovi obrany a běží sám na brankáře. Ten jeho razantní koncovku vyrazí. Bezvadně na postu levého obránce pracuje Jakub Šťastný. Smolíček tentokrát využívá volného prostoru a průnilky alá Kadeřábek hodně větrá soupeře. Toho využívají Michal Özgür, Dan Foldyna, nebo David Hrdina, ale v nadějných pozicích buď zaváhají, nebo jsou dostoupeni soupeřovou obranou. Definitivní rozuzlení si připraví Martin Čáp. I když nehrál top utkání, tak využil chviličky, kdy byl volný v palebné pozici a pravačkou vypustil takovou dělovku za tyč, že hostující brankář nestačil zvednout ani ruce 2:0. No nic na plat, je dobré mít svého "Siegla" , který není v zápase až tak vidět, ale udeří v pravou chvíli! Na tom by se dalo u Martina stavět.

Chtěl bych moc ocenit snahu soupeře a vyzdvihnout jistý výkon našich kluků. Po dlouhé době zápas bez obdržené branky, velmi dobrý pohyb bez míče i s ním (Lišákovo sólo bylo nádherné) a slušná kombinace. Na konec došlo i na prorocká slova Fandy Fialy a odveta se podařila. Kluci neusnout na vavřínech a jen tak dál. Práce máme ještě hodně a jarní, mistrovské odvety se neúprostně blíží...za tento počin Vám všem uděluji velikou jedničku!

Sestava: Michal Foldyna (b), Adam Špaček, Dominik Kuzma (c), Pavel Strouhal, Franta Fiala, Jan Zámyslický, Jan Liška, Martin Čáp, Jakub Šťastný, Michal Özgür, Vojta Nims, Vojta Tichý, David Hrdina, Dan Foldyna 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login