Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
V generálce přišla pořádná facka
Napsal: kašpi dne Neděle, 03 Duben 2016 16:30

Na tuto neděli jsme díky pozvání sousedů z Horních Počernic naplánovali ostrou generálku před mistrovkými zápasy, které začínáme hrát od příštího víkendu. A když generálka, tak se vším všudy. Počasí přálo, hrálo se na umělém, čistém povrchu, proto jsme předvedli i naše z brusu nové dresy, které máme připraveny pro jarní odvety. Bohužel v prvním poločase to bylo jediné co jsme předvědli, protože naše hra se s tou, kterou jsme si na soupeře připravovali v předzápasovém rozboru vůbec pohlednému fotbalu nepodobala!

Přitom utkání začínáme aktivně. Špáča, Lišák a Mára slušně kombinují, ale to nám vydrží přesně dvě minuty. Pak domácí Xaverov dirigovaný bratry Jinochovými spustí fotbal plný pohybu a přímočarých náběhů, které nestačíme zachytávat. Jasně jsme si řekli, že nebudeme zbytečně předržovat míč a kličkovat na naší brankové čáře. To asi nepostřehl Dominik, lacinou ztrátou daroval domácím situaci dva na brankáře a ti s ní naložili skvěle 1:0. Pak se Michal Foldyna nechá zaskočit střelou na přední tyč 2:0, další rána z dálky mu vypadne přímo ke kopačkám domácího hráče 3:0 a už se vezeme. Není divu, že naší hru bez pohybu a většího zaujetí domácí trestají poločasovým výsledkem 5:0.

Upřímně, to mně rozpálilo do běla! Ani ne tak výsledek, ale ten přístup. Půlka mužstva spala a druhá byla duchem úplně mimo. Nebo jste si pánové mysleli, že když vyběhnete v dresech ala Juventus, že vše půjde samo? Omyl! Přestávka byla z mé strany velmi bouřlivá a nakonec i přínosná...

Do druhého poločasu měníme rozestavení, do brány jde Kuba, ale hlavně začneme být domácím soupeřem po všech stránkách. Ti sice umístěnou střelou za tyč zvyšují na 6:0, ale to je vše co jim dovolíme. Postupně přibývá šancí na naší straně a jednu z nich využíváme. Mára nevypustí souboj, získá ztracený míč u postranní čáry a servíruje gólovou přihrávku Diegovi, který nemá problém trefit prázdnou bránu 6:1. Škoda dalších slibných pokusů, které jsme nedotáhli i když někdy gól vysel ve vzduchu. Druhý poločas jsme se mohli spolehnout na bezchybného Kubu v bráně, který hlavně v závěru utkání předsvedl několik důležitých zákroků. Pro mně to byl nejlepší hráč počernické sestavy.

Pevně věřím, že jsme pořádnou, fotbalovou facku dotali včas a vzali si z ní ponaučení. Druhý poločas toho byl důkazem, protože v něm jsme již pracovali celkem slušně. Bez patřičné pokory a pracovitosti se nikam neposuneme.

Sestava: Michal Foldyna, Jakub Fašianok (b), Franta Fiala, Dominik Kuzma, Pavel Strouhal, Adam Špaček, Jan Liška, Marek Štěpán (c), Jan Polena, Michal Özgür, Tomáš Keyř, David Hrdina, Dan Foldyna, Vojta Tichý, Martin Čáp