Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Zasloužené vítězství nad Královicemi
Napsal: kašpi dne Středa, 13 Duben 2016 19:29

V prvním mistrovském zápase jsme na domácí půdě přivítali družstvo Královic. Soupeři jsme měli z podzimu co vracet a to nejen pouze na poli sportovním, ale i morálním! Chceš-li se více dozvědět o tomto hlavně před zápasem dramatickém utkání, tak neváhej a vstup na celý článek.

Na podzim jsme v Královicích prohráli 6:0. Hned po závěrečném hvizdu tohoto utkání jsem cítil, že ze strany domácích nebylo vše fair play. Nejprve problém s rozhodčím, který nedorazil a proto pískal velmi tendenčně jejich no a pak jsem zjistil, že spousta kluků, kteří proti nám nastopili věkově patří do starších žáků. Tento pocit křivdy ze mně nevyprchal ani přes dlouhou zimní přestávku. Do odvety jsem předem žádal trenéra hostí, aby přivezl pouze ročníky, které odpovídají věku mladších žáků. Přesto se snažil znovu dostat do hry starší kluky. Než se vše před zápasem vyřešilo, tak padlo pár ostrých slov, protáhl se začátek utkání, ale nakonec se přeci jenom začalo. Zarážející na celé věci bylo, že tým který chtěl opět podvádět mě stavěl do role, že já bráním hladkému průběhu utkání. Omyl! Já chtěl pouze pro své kluky, kteří poctivě trénují a makají celou zimu zajistit férový průběh zápasu. Stejně tak neberu argument hostujícího trenéra: " Víš jak to na vesnici chodí, kdo příjde a má chuť, tak hraje". Ale to příště můžou mít na vesnici chuť mladší dorostenci a co my v Praze s tím...

Samotný zápas měl z naší strany raketový nástup. Na soupeře jsme se celý týden připravovali. Hlavně jsme se chtěli prezentovat rychlou křídelní hrou na co nejméně doteků. To kluci plnili do puntíku, proto hned ve druhé minutě kopeme Fandou Fialou roh. Fanda centrem přesně najde hlavu Lišáka, který trkne míč do břevna. Naši kluci jsou nadále aktivní a odměnou jim je gól v šesté minutě. Fanda přistrčí míč Márovi a náš kapitán míří přesně za tyčku 1:0. Za dvě minuty si míč najde Lišák a přesnou dorážkou zvyšuje na 2:0. A je to znovu Honza Liška, který ve třinácté minutě dorazí Márovu střelu vyraženou hostujícím brankářem 3:0. Dvacetiminutovku snů zakončí Dominik Kuzma střelou přímo z rohu do tyče. Od tohoto okamžiku naše aktivita upadne a s hosty se pouštíme do spousty osobních soubojů, které nám pak berou plynulost našich kombinací. Navíc jednou propadneme a máme velké štěstí, že hostující střelec z nadějné pozice míří nad branku výborně chytajícího Kuby Fašianoka.

Do druhého poločasu se burcujeme k aktivitě z úvodu utkání a zjednodušení útočné fáze. Hosté k šikovnému hráči číslo 7 vytáhnou svého nejvyššího borce, se kterým měl Pavel Strouhal velké problémy, ale i za pomoci Diega vše zvládnul aniž by naše čisté konto utrpělo. Kluci si vypracují spoustu střeleckých pozic, hlavně Fanda s Jakubem Šťastným. Oba pálí dobře, ale buď těsně minou, nebo je vychytá brankář Královic. Když už dostaneme za záda hostující obrany Dana Foldynu a poté Vojtu Tichého, tak stejně branky kvůli nepřesné koncovce nedosáhneme.

Přesto jsem spokojený, protože si zahráli úplně všichni, nikdo herně vyloženě nepropadl a kluci zvládli i složitou předzápasovou atmosféru za což jim jako týmu uděluji jednu velkou jedničku.

Sestava: Jakub Fašianok (b), Michal Foldyna (b), Franta Fiala, Pavel Strouhal, Dominik Kuzma, Adam Špaček, Marek Štěpán (c), Jan Zámyslický, Jan Liška, Michal Özgür, Dan Foldyna, David Hrdina, Vojta Tichý, Jakub Šťastný, Jan Polena