Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Ospalý začátek nás stál výsledek
Napsal: kašpi dne Pondělí, 18 Duben 2016 15:40

V dalším mistrovském utkání, které jsme hráli opět na domácí půdě jsme hostili družstvo Satalic. Cheš-li se dozvědět více o průběhu tohoto dramatického utkání, tak vstup na celý článek.

Pro další mistrovský zápas nám bylo soupeřem mužstvo Satalic, kde jsme v podzimní části zachraňovali remízu v samotném závěru utkání. Pro kluky jsem si připravil důkladný rozbor protivníka s tím, že jsme se připravovali na tyto skutečnosti: důraznou hru založenou na bleskových protiútocích, razantní koncovku útočících hráčů i z větší vzdálenosti a houževnatou obranu, kterou by byl dobré překonávat křídelní hrou na co nejméně doteků pomocí přízemních, průnikových přihrávek na naše rozeběhnuté hráče. V obraně jsem kluky nabádal na co nejtěsnější přístup k vyššímu soupeři, aby neměl prostor se rozeběhnout s míčem u nohy. Vše píšu záměrně, hlavně pro naše fanoušky, kteří nás povzbuzovali po celý zápas, aby si udělali představu s čím kluci na hřiště vstupovali.

Proto pro mně byl velmi zarážející úvod zápasu samotného, kdy nejprve Dominik Kuzma ve druhé minutě vyvážel středem hřiště míč, neodpustil si o kličku navíc, o balón přišel a hosté ihned pálí na naší bránu. Michal Foldyna zaspí, nedůrazným zákrokem míč pouze škrtne a dílo je dokonáno v podobě gólu v naší síti 0:1. O minutu později je ještě hůře! To dopřejeme soupeři pro jistotu takový luxus, že jeho hráče nedorzíme vůbec, proto střelec Satalic nemá problém křížnou střelou překonat bezmocného Michala Foldynu 0:2. Ten moment jsme na ručník a po čtyřech minutách hry se zdá být rozhodnuto. Naši kluci však nerezignují a začínají lépe kombinovat. Výsledkem je snížení Myslitele, který ustojí důrazný souboj s hostujícím hračem a pak pěknou střelou pod břevno snižuje na 1:2 z našeho pohledu. A za chvíli máme dokonce šanci vyrovnat. Mára s Filipem Rakúsem opět pěkně zakombinují na jeden dotek tak, že Filip postupuje sám na brankáře Satalic. V poslední chvíli je podražen a kopeme pokutový kop. Na ten je určen Michal Foldyna, poměrně spolehlivý exekutor s jistou střelou. Tentokrát míč napálí přímo do středu brány a kolega brankář jeho ránu vyrazí. Protože Michal nepočkal na píšťalku pana rozhodčího, tak mu je dopřán luxus penaltu opakovat. Druhá rána je ještě horší a letí mimo až do Rokytky...zde jsme jistě urazili fotbalového boha, protože ten pro nás na toto odpoledne již bránu soupeře uzavřel. Do konce poločasu je v brejku Mára, Filip Rakús a Vojta Tichý jsou úplně sámi před brankářem a v branku nepřetavíme ani závar po rohovém kopu.

Do druhého poločasu se hecujeme, že nic není ztraceno a když na soupeře vlétneme, tak třeba vyrovnáme. Kluci opravdu od uvodních vteřin přišpendlí hosty před jejich bránu, vypracující si velikou spoustu přííležitostí a zápas mohou dokonce výsledkově otočit, ale proti jsou tyče i břevna, které postupně trefí Mára s Filipem. Mára nedotáhne svůj brejk po nádherné nabídce od Filipa Rakúse, po ruce hostujícího hráče ve vápně se další penalta nepíská, Lišák pálí těsně vedle a tím se posilují naděje soupeře, který trpělivě využívá každou příležitost k nepříjemným brejkům. Jeden takový jim v závěru vychází, když Michalovi Foldynovi z rukavic vypadne jednoduchá střela přímo za tyčku 1:3. Tento gól nás definitivně zlomí a ihned dostáváme čtvrtý do odkryté obrany.

Nicméně si myslím, že jsme po počátečním k.o. vstali z mrtvých a ještě jsme sehráli velmi zajímavou partii. Toho si u svého týmu velmi cením, že jsme nic nezabalili a ukázali obrovský charakter. Kluci se opravdu vydali co v nich bylo a někteří, kteří naskočili bez tréninku po nemoci to neměli vůbec jednoduché. Soupeři bych chtěl sportovně pogratulovat za jejich hru, kdy nám názorně ukázal jak se má naložit s vytvořenými šancemi. Jejich trestání našich chyb bylo nekompromisní a razantní.

Sestava: Michal Foldyna 4- (b), Jakub Fašianok (b), Jan Zámyslický 2-, Dominik Kuzma 3-, Pavel Strouhal 3-, Adam Špaček 3, Marek Štěpán 2- (c), Jan Liška 3, Filip Rakús 2-, David Hrdina 3, Jakub Šťastný 2-, Michal Özgür 3, Dan Foldyna 2-, Vojta Tichý 3