Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Vítězné dresy, krásné góly a otočené derby
Napsal: kašpi dne Pátek, 06 Květen 2016 17:18

V domácím zápase jsme přivítali sousední Kyje a chceš-li se dozvědět vše o tomto dramatickém zápase, tak vstup na celý článek.

Jelikož nás zastihla veliká marodka a někteří borci byli zlepšovat svojí angličtinu ve Skotsku, tak hrozilo, že se na zápas snad ani nesejdeme v dostatečném počtu. Nakonec vše dobře dopadlo, kluci se z ostrovů vrátili v a čas třeba Fanda Fiala vstal doslova z postele, aby nás podpořil. Díky obětavosti maminky Jakuba smolíčka Šťastného, jsme i jeho měli k dispozici na druhý poločas, protože se mu fotbal křížil s tenisem. Jak důležité bylo mít svého smolíčka v týmu se ukázalo v samotném závěru zápasu.

I když v okleštěné sestavě, tak s velkýnm odhodláním nastupujeme k zápasu. Bohužel zůstalo pouze u odhodlání, protože naše hra je od prvních minut pomalá, bez nápadů a v určitých fázích velmi nepřesná. Kam s takovou na urostlého soupeře, který pozorně bránil a každou příležitost využil k rychlému brejku. Jeden takový dotáhne v prvním poločase hostující Šamša ke gólu v naší síti. Strašidelné na celé situaci bylo, že šel sám do naší kompletní obrany, přetlačil v souboji Kubu Fašianoka, který neudržel míč v rukavicích a pak neměl problém trefit opuštěnou bránu 0:1. My sice opticky držíme míč více na kopačkách, ale koncovka je mizerná o standardních situacích vůbec nemluvě. Pořádnou ránu vyšle až Filip Rakús, ale toho zase parádně vychytá hostující brankář. Nepomohou ani střídání a tak zažijme velmi bouřlivou přestávku mezi oběma poločasy!

Bouřka v kabině přinesla své ovoce. Do brány místo lehce zraněného Kuby jde Michal Foldyna a hlavně nastoupí úplně jiné Počernice. Zrychlíme kombinaci, začneme hrát po křídlech a soupeře, který zabarikáduje svojí branku sevřeme hokejovým zámkem. Z něj se nám dostane opět kyjský Šamša a dalekonosnou ránou lízne tyč brány vysoko postaveného Michala Foldyny. Pěkný moment soupeře nakopne naše kluky ještě víc a po rohu Máry trefuje Pavel Strouhal hlavou spojnici. Rohů a závarů přibývá, ale gól žádný. Skvěle chytá hostující brankář a když už je překonán zaskočí obětavá obrana. Na poslední desetiminutovku vysunuji Dominika Kuzmu do zálohy a střed obrany jde hrát smolíček. Kuba svým důrazem a pohybem ještě více zvýší naše úsilí a děvět minut před koncem se dočkáme. Filip Rakús, který do té doby nehrál nejšťastnější utkání si najde po velkém závaru míč na středu hřiště, předpisově si odstoupí a nechytatelnou ránou za tyč vyrovnává na 1:1. Pět minut před koncem sehrajeme parádní akci na jejímž začátku je Michal Foldyna. Ten nejprve chytne soupeřův atak, výkopem najde rozeběhnutého Máru, který má na křídle trochu více prostoru a tak toho využije k dokonalému centru. Na něj si na zadní tyč seběhne Doninik Kuzma, zavěsí se do vzduch a hlavou vymete přesně šibenici překonaného brankáře hostí 2:1. Radost je veliká, ale ještě musíme zvládnout závěrečné minuty. Tam se projeví dravost smolíčka, který přeruší každou akci kyjských a ještě míče vyváží na hrot. Pak je konec a slavné vítězství v náročném derby doma.

Moc bych chtěl ocenit morálku všech kluků, že nic nevzdali a bojovali do poslední vteřiny. Hlavně chtěli vyhrát, stále zůstávali pozitivní a z krásných, nových dresů konečně udělali dresy vítězné. Za to mají ode mně všichni jednu velkou jedničku i když výkon z prvního poločasu byl spíše opačného charakteru.

Sestava: Jakub Fašianok (b), Michal Foldyna (b), Franta Fiala, Pavel Strouhal, Dominik Kuzma, Jan Liška, Marek Štěpán (c), Michal Slabý, Filip Rakús, David Hrdina, Jan Zámyslický, Michal Ösgür, Dan Foldyna, Jakub Šťastný.