Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Do zápasu nás vedla Maruška a vše důležité zařizoval Lišák
Napsal: kašpi dne Středa, 11 Květen 2016 15:41

V neděli po poledni nastupujeme v nedalekých Hrdlořezích k mistrovskému utkání, proti domácím. Jaký měl zápas průběh a konečné skóre se dozvíš v celém článku.

Hned v úvodu musím napsat, že jsme zavítali do krásného, sportovního areálu s dostatkem perfektně připravených travnatých ploch, novými kabinami a příjemným posezením na letní zahrádce. Tím že se hrálo od 13:00, tak nic neponecháváme náhodě, žádný oběd, ale místo toho intenzivní rozcvička, aby kluci od uvodních minut nespali na příjemném sluníčku.

Těsně před výkopem si náš kapitán Marek Štěpán sepnul své dlouhé vlasy do dívčího culíku a proměnil se tak v dokonalou Marušku. Na hřišti však působil jako opravdový borec a s Fandou Fialou tahal jednu útočnou akci za druhou. Když se k nim přidali na druhé straně Lišák se Špáčou, tak domací více a více zatahovali svou obranu před svojí bránu. Zdálo se být otázkou času, kdy se prosadíme, ale gól neustále nepřicházel. Buď nás vychytal skvělý domácí brankář, nebo míříme těsně vedle a když už trefíme bránu a překonáme brankáře domácích, tak je proti branková konstrukce. V prvních dvaceti minutách se nám jí podaří trefit šestkrát a největší smůlu má Fanda Fiala, který během půl minuty parádními ranami  dvakrát trefí levou spojnici! Trpělivost růže přináší v našem případě góly a jak zaznělo z úst našeho vedoucího týmu: "Nejde-li to nohou použij hlavu". Mára parádně zahraje roh, na míč si naskočí Lišák a nezadržitelně ho trkne do sítě 0:1. Tím jsme domácí otevřeli a díky Špáčově dorážce zvyšujeme ihned na 0:2. Pak vypustíme na hřiště Davida Hrdinu a Vojtu Tichého, který se další dorážkou prosadí do opuštěné brány po přesné přihrávce od Máry 0:3. Pro Vojtu je to první branka v mistrovském utkání a moc mu k ní gratuluji. První poločas přinese ještě jednu branku v domácí síti, když David Hrdina nabije na přední tyč Márovi a ten dotlačí míč do sítě 0:4.

Do druhého poločasu zní pokyn jednoznačně. Nepolevit v nasazeném tempu, dál hrát hlavně kolektivně a střílet po zemi, protože sílící vítr míče přizvedával. Tohoto pokynu jsme se v úvodních minutách příliš nedrželi a tak si nejvíce zachytal tatínek Marka Štěpána za bránou domácích, který se tam snažil fotoaparátem pořizovat co nejlepší momentky z probíhajícího utkání. Když už prošel obranou domácích Lišák, tak opět z bezprostřední blízkosti trefil břevno. Naštěstí si vzápětí naskočil na centr a hlavou odstartoval střelecké hody 0:5. Všichni kluci hráli s velikou chutí, skvěle kombinovali a hlavně parádně zakončovali. Nádherné střely předvedli Filip Rakús, Myslitel s Ajfelem i když u Honzy Poleny si myslím, že chtěl spíše centrovat na zadní tyč, ale největší parádu si připravil Lišák. Na půlce zachytil výkop domácího brankáře a z druhého doteku mu levačkou vrátil míč do sítě. Nádherný moment. Není divu, že se konečné skóre zastavilo na stavu 0:11 pro Dolní Počernice. Přesto vysoko cením výkon domácího týmu, který se pokoušel do poslední chvíle ohrozit naší bránu i když nakonec ani jednou nevystřelil mezi tyče.

Kluky za předvedenou hru moc chválím, myslím, že do poslední minuty bavili sami sebe, ale i naše fanoušky. Třeba Michal Slabý mi každým zápasem dokazuje, jaký je bojovník a jak fotbalově roste. Výborně ho doplňuje david Hrdina a tak se naše "malé pušky" každý týden srdnatě bijí s urostlými obránci soupeřů. Velkou pochvalu zaslouží i obranná činost, kde se stále více projevuje souhra našich stoperů s oběma brankáři a díky tomu máme druhou nejlepší obranu v soutěži. To je také důležitý faktor naší tvrdé práce i taktické přípravy, protože čím méně hloupých gólů obdržíme, tím méně se pak nadřeme s otáčením výsledků.

Góly: Jan Liška 4x, Jan Zámyslický 1x, Jan Polena 1x, Vojta Tichý 1x, Marek Štěpán 1x, Adam Špaček 1x, Dominik Kuzma 1x, Filip Rakús 1x

Sestava: Jakub Fašianok (b), Michal Foldyna (b), Franta Fiala, Pavel Strouhal, Dominik Kuzma, Jan Liška, Marek Štěpán (c), Adam Špaček, Filip Rakús, Vojta Tichý, David Hrdina, Michal Slabý, Jan Polena, Jan Zámyslický