Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Běchovickým sršňům jsme přistřihli křídla a otupili jejich útočná žihadla
Napsal: kašpi dne Středa, 18 Květen 2016 08:17

V neděli odpoledne zažíváme slavné vítězství a jseš-li zvědavý jak jsme se k němu dopracovali tak vstup na celý článek.

Ano je to tak. Týdenní, poctivá příprava se vyplatila a kluci po skvělém výkonu hlavně v prvním poločase poráží lídra naší tabulky! Očekávali jsme velmi tuhý boj s tím, že jsme si byli vědomi výškové převahy hostí hlavně ze strany hráčky Sáry, která všechny naše kluky převyšovala o dvě hlavy. Proto jsme vsadili na přízemní rychlou kombinaci s tím, že jsem kluky nabádal, aby se co nejméně pouštěli do složitých, osobních soubojů, protože tam by měl soupeř navrch. Plán jsme začali plnit od první minuty a postupně získávali herní a kombinační převahu. Do koncovky jsme se příliš nedostávali, ale podobně na tom byli i hráči Běchovic. Nám se naštěstí začali množit standardní situace a po jedné z nich vybojujeme pokutový kop. Mára z rohu rychle přistrčí míč Špáčovi, který ze strany postupuje sám na bránu. Při svém průniku je sražen ze zadu a kopeme penaltu. Tato herní situace se nám zatím moc nedaří, ale Mára zachová klidnou hlavu a dostane nás nekompromisní přízemní střelou po levé ruce brankáře Běchovic do vedení 1:0. Kluky vstřelená branka povzbudí a Dominik Kuzma předvede skvělé vyvezení míče středem hřiště. Škoda, že Diego pěknou ránu nasměruje těsně nad. Ještě větší šanci na zvýšení náskoku máme za nedlouho. Mára se dostane za záda obrancům, je sražen a protože to bylo již ve vyhraničeném území, tak následuje v krátkém časovém úseku druhý pokutový kop. Ten si vezme na starosti opět Mára, protože první bezpečně proměnil v zápase se mu daří a věří si. Bohužel tentokrát jeho střelu brankář vystihne a bravurním skokem jí vyrazí. Škoda asi jsme měli více ctít nepsané fotbalové pravidlo, že faulovaný hráč by neměl penaltu kopat. Přesto závěr prvního poločasu dohráváme v naprosrté herní pohodě a důkazem toho je snad dvouminutová kombinace do které se postupně zapojí všichni hráči a hostům vůbec nepůjčíme míč.

V kabině si zdůrazníme, že nás čeká těžký druhý poločas a jen tvrdá práce na hřišti přinese ovoce v podobě vítězství. Věděli jsme, že hosté nesloží zbraně, ale hlavně naší menší pohybovou aktivitou jim dobolujeme ovládnout začátek poločasu. Naštěstí vše vyřeší naši obránci v čele s naprosto jistým Michalem Foldynou v bráně. V záloze se postupně rozběhá Michal Slabý, který pro mě roste zápas od zápasu a znovu se i my dostaneme do do útočných akcí. Lišák pálí k tyči, ale tam je připraven brankář Běchovic, Diego vysoko přestřelí a tak nejblíže ke gólu má Mára, který vystihne hostující rozehrávku. Ze situace je tak překvapen, že nedokáže míč nasměrovat do volné poloviny brány. Pak sehrajeme skvěle dva rohy. Nejprve Mára centrem najde hlavu Lišáka, ten "koníčkem" skvěle tlačí míč k pravé tyči, ale ještě lepším zákrokem ho běchovický brankář vyrazí. Z dalšího rohu sehrajeme signál na zadní tyč, tak, že dostaneme do zakončení Pavla Strouhala, kterému volej nesedne přesně na nohu a přestřelí. Hosté vrhnou vše do útoku a mají sérii tří rohů za sebou. Michal v bráně všechny ataky ustojí i ve spolupráci s Fandou Fialou, který míč odkopne do bezpečí. V samotném závěru v krátkém časovém úseku Michal poruší pravidlo, že z odkopu od brány nesmí překopnout půlící čáru a daruje sršňům dva trestné kopy z půlky. Ty zahrává běcovický brankář přímo před naší bránu a po jednom z nich se dostanou hosté do koncovky. Naštěstí pro nás letí rána těsně mimo a tak když dobře hrající Myslitel vyveze míč na polovinu hostí ukončí pan rozhodčí k naší velké radosti toto utkání.

Všechny kluky do jednoho moc chválím a těm co se tentokrát příliš nedostali na hřiště to vynahradím v příštích utkáních. Cenné na celé situaci je to, že v předminulé sezóně nám stejný soupeř přidělil na jejich hřišti v mistrovském utkání 17 branek a i přes tehdy hlavičkový koncert Špáči jsme byli všem pro smích. Již tehdy jsem však místo nakopávání míčů z půlky o proti soupeři preferoval rozehrávku od brankáře směrem k útočníkům a přízemní kombinaci. Nikdo nevěřil a tak když se rok s rokem sešel my jsme sklidili plody naší tvrdé práce. Jako jediní jsme v soutěži s Běchovicemi vyhráli obě vzájemná utkání a navíc v nich neobdrželi ani jednu branku! Skvělý počin a malá satisfakce za předchozí potupnou prohru. Hlavně kluci předvedli skvělou hru, kterou soupeře jasně přehrávali. Přesto vysoko zvedám pověstný varovný prst s tím, aby jsme neusnuli na vavřínech, zůstali pevně oběma nohama na zemi a dál s pokorou poctivě pracovali. Jenom tak se posuneme ještě dál. Již tento víkend nás čeká další těžké utkání a nikdo se sám předem neporazí.

Sestava: Michal Foldyna (b), Franta Fiala, Dominik Kuzma, Pavel Strouhal, Jan Liška, Michal Slabý, Adam Špaček, Marek Štěpán (c), David Hrdina, Jan Zámyslický, Jakub Šťastný, Michal Özgür, Vojta Tichý, Jan Polena