Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Zápas promarněných šancí rozhodl lob Poborského
Napsal: kašpi dne Pátek, 27 Květen 2016 16:53

Za dalším soupeřem jedeme do nedalekého Újezda nad Lesy a ve velkém vedru nakonec po boji prohráváme. Chceš-li prožít nervy drásající zápas znovu, tak vstup na celý článek.

V nedělním odpoledni za 30-ti stupňového vedra nastupujeme k důležitému zápasu na půdě Újezda nad Lesy. Domácí disponují přeborovým A-týmem, proto proti nám z něj několik borců naskočí. Na hře to není vůbec znát a jsou to naši kluci, kteří od začátku převezmou otěže zápasu a diktují tempo hry. Skvěle tak plní taktický plán, že ve velkém vedru budou brzy ubívat síly a bylo by dobré mít vypracován gólový náskok. Jestli nám něco v tomto utkání nevyšlo, tak koncovka a tady vidím příčinu naší konečné porážky! Hned ve druhé minutě zápasu jde Filip Rakús sám na brankáře. Ten jeho ránu vyrazí. Za nedlouho se Filip prosadí z druhé strany, ale tentorát je jeho obstřel tečován na roh. Do úniku se dostane i Mára, ale na místě je opět domácí brankář. Proto zafunguje nedáš, dostaneš. Z ojedinělého brejku se prosadí v běžeckém souboji na Pavlovi Strouhalovi domácí útočník, Dominik Kuzma celou situaci z pozice stopera nepochopitelně vystínuje a tak nám hráč Újezda ukáže, jak naložit s šancí. Placírkou trefí přesně kolem vyběhnutého Michala Foldyny na 1:0. Kluci dřou, kopeme rohy, kolikrát míč poskakuje před prázdnou bránou, ale do sítě ho nedorazíme. Naopak opět propadáme a máme štěstí, že z dalšího brejku domácí střelec pálí těsně vedle. V závěru prvního poločasu Mára skvěle předskočí domácího brakáře, který zazmatkuje a oběma rukama ho strhne k zemi. K našemu úžasu se pokutový kop nepíská a navíc mladý pan rozhodčí nařizuje odkop od domácí brány, čímž potvrdil mou doměnku, že poslední dotek s míčem měl náš kapitán a újezdský brankář vůbec míč nezasáhl...

Do druhého poločasu se burcujeme k většímu klidu v koncovce a trpělivosti, ta přece góly přináší. Do zálohy se k Márovi posune Michal Ösgür a domácí přitlačíme k jejich bráně. Jednoho závaru využije Filip Rakús, projde sám až před brankáře a tentokrát volí technickou střelu placírkou na zadní tyč 1:1. Jsme na koni a jedeme dál. Filip opět všem ukáže záda, brankář domácích mu již padá pod nohy stačí jediné, netrefit ho. Filip bohužel sází na razanci a skvěle chytajícího gólmana doslova nastřelí. Za chvíli se z druhé strany prosadí Mára, ale ten pro změnu svůj brejk zakončí střelou mimo. Pak se nepovede banální situace Michalovi Foldynovi v naší bráně a místo aby si sebral jednoduchý míč, tak ho hodí do autu. Domácí kopou nečekaný roh a trefují střelou z voleje břevno. Na to odpovídá průnikem Fanda Fiala a i jeho střelu zastavuje břevno. Rozuzlení je nečekané. Máme míč na kopačkách a můžeme jít do přečíslení. Bohužel Fanda Fiala na chvilku zaváha s průnikovou přihrávkou, cesta se mu zavře a domácí, vysoký útočník ho o balon připraví. Ihned najde za naší vysunutou obranou svého kolegu, který předvede akci tipu "borec na konec". Nádherným lobem ala Karel Poborský z eura v Anglii přehazuje Michala Foldynu a deset minut před koncem dává vítěznou branku 2:1. Zkusíme hrát vabank a necháme v zadu pouze tři hráče, Lišák se snaží pronikat po levé straně, vybojujeme dva rohy, ale domácí si již vítězství pohlídají. Při riziku jsme to my, kteří mají štěstí, protože hráči Újezda zahodí dvě obrovské tutovky, kterými mohli jistit výsledek.

S horu jako celkem nejsem nespokojen, silného protivníka jsme v kombinaci přehrávali ale v koncovce máme obrovské rezervy. Hlavně v řešení celých situací. Navíc to dnes nešlo některým borcům jako jednotlivcům, ale to se stává.

Sestava: Michal Foldyna (b) 4-; Franta Fiala 2-; Dominik Kuzma 4-; Pavel Strouhal 3-; Jan Liška 2; Marek Štěpán (c) 2-; Michal Slabý 2-; Filip Rakús 2; Vojta Tichý 2-; Michal Ösgür 2; Jakub Šťastný 3; David Hrdina 2-, Dan Foldyna nenastoupil.