Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
Kat Uhříněvsi a hatrick Filipa Rakúse nás dovedli k vítězství
Napsal: kašpi dne Středa, 01 Červen 2016 20:27

Nejenom um na hřišti, ale i pořádná znalost svého týmu Tě dokáže přivést k vítězství. Hraješ-li se soupeřem na kterého se tvému svěřenci vyloženě daří, tak je dobré mu dát prostor od prvních vteřin, aby se realizoval. Jak vše dopadlo se dozvíš z celého článku.

V domácím zápase hostíme stále se lepšící Uhříněves. Ještě ve čtvrtek je nás na tréninku přesně osm připravených do zápasu. Zde bych chtěl ocenit přístup kluků, kteří přes nemoc dorazili na zápas i když u Michala Ösgüra byla touha větší než skutečný zdravotní stav a tak jsme po deseti minutách vyhodnotili riziko neúměrné k tomu aby Michal dál hrál. Na podzim jsme se s tímto soupeřem dosti trápili, hlavně střelecky a uklidnění přišlo až v podobě dvou rychlých gólů střídajícího Davida Hrdiny, který nakonec nastartoval naší jasnou kanonádu. Proto jsem si Picasa celý týden připravoval do základní sestavy i když některým našim fandům se tento můj tah nepozdával. Ale když znáš svůj tým a své borce dokonale, tak není důvod k obavám. Neuběhne ani druhá minuta zápasu, když si David najde přihrávku Filipa Rakúse a postupuje sám na brankáře hostí. Ač je ze zadu atakován, tak celou situaci ustojí a levačkou mazácky zakončuje k tyči 1:0. Začátek snů nám může zhořknout, protože hosté směrem do útoku nehrají vůbec špatně a dvakrát se dostanou za naše obránce. Jednou letí střela vysoko nad a podruhé nás zachrání břevno. To byl asi spouštěcí signál pro Filipa Rakúse, který si potáne míč na střed a nekompromisní střelou zvyšuje na 2:0. Zanedlouho mu Mára posadí z rohu míč přímo na hlavu a vedeme 3:0. Když Jakub Šťastný stříleným centrem zaskočí brankáře hostí natolik, že ho podběhne, tak je na místě opět Filip, který se kličkou uvolní a trefit prázdnou mu nedělá problém 4:0. K fantastickému hatricku přidává ještě jednu parádní ránu, kterou výborně chytající brankář Uhříněvse pouze vyrazí před sebe. Celou akci nevypustí Dominik Kuzma a z druhé vlny doráží na poločasových 5:0 pro Počernice.

Do druhého poločasu si jdeme s jistým náskokem zahrát pohodový fotbal, ale spíše se přizpůsobíme soupeři a hlavním nepřítelem pro oba týmy je velké dusno při kterém kluci omezí pohyb na minimum. Ne však Kuba Šťastný, který vyváží jeden míč za druhým, ale ve finální části je na štíru s přesností. Proto při jednom z průniků volí prudkou střelu, která z počátku nejeví pro soupeřova brankáře žádné nebezpečí. Míč však nečekaně změní dráhu letu, gólman Uhříněvsi loví zákrok na poslední chvíli a míč si hodí do sítě 6:0. Radost Smolíčka, který je spíše svátečním střelcem je nespoutaná a všichni mu gól moc přejeme. V poklidném tempu vedeme zápas k jasnému vítězství a tak nás moc mrzí nezaviněný střet Pavla Strouhala s šikovným brankářem hostí po kterém musel tento klučina odstoupit snad jen s naraženým žebrem. Tímto ho chci na dálku pozdravit a pevně věřím, že je již v pořádku. V samotném závěru se prosazují i hosté a alespoň čestným gólem korigují na konečných 6:1, když před tím ještě Kuba Fašianok chytí hostujícímu hráči jasnou tutotvku.

Všem našim klukům děkuji za poctivý přístup k utkání i když ne vše se podařilo. Ale bylo to i z důvodu šikvného soupeře, který se směrem k velmi mladému týmu nemá vůbec za co stydět.

Góly: Filip Rakús 3x, David Hrdina 1x, Dominik Kuzma 1x, Jakub Šťastný 1x

Sestava: Jakub Fašianok (b) 1-; Franta Fiala 1; Pavel Strouhal 1-; Dominik Kuzma 1-; Jan Polena 2; Marek Štěpán (c) 1-; Filip Rkús 1*; David Hrdina 1; Vojta Tichý 2; Michal Ösgür 2; Dan Foldyna 1; Jakub Šťastný 1-