Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 9:00
Dolni Počernice - SK Junior Praha 1960, z.s. B

Poslední zápas

16. 5. 2024: 17:00
Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
6:3 (3:1)
S domácím prostředím se loučíme výhrou
Napsal: kašpi dne Středa, 15 Červen 2016 08:51   

Jarní sezóna se chýlý ke konci a my jsme sehráli poslední mistrovské utkání na domácím hřišti. Pro tento duel k nám zajíždí družstvo Dolních Měcholup a jak se nám výsledkově i herně zápas povedl se dozvíš, když vstoupíš na celý článek.

V předposledním kole soutěže hrajeme doma před svými fanoušky posíleni dobrými výkony z posledních zápasů a s vědomím, že jsme se probojovali na třetí místo v tabulce, což byl mimo jiné náš předsézóní cíl, atakovat medailové pozice. Z podzimu si pamatujeme, že i přes naše vítězství se soupeř přezentoval technickým, kombinačním fotbalem, který svými individuálními výkony podporují oba bratři Jinochové. Hlavně starší z obou Jinochů dokáže být v zápase rozdílovým hráčem, proto nabádám obránce zejména Pavla Strouala k bedlivému a těsnému střežení prostoru, kde se bude pohybovat. Do samotného zápasu jdeme s taktikou jednoduchého, nekomplikovaného fotbalu na co nejméně doteků. Úkol dne je jasný, křídelní hra s častou střelbou jejíž účinnost by mohl umocnit slabý déšť, který dal skvěle připravenému trávníku potřebný skluz.

Kluci zápas rozehrají ve velkém stylu a od prvních okamžiků přebírají iniciativu na svojí stranu. Po zásluze jsme odměněni vedoucí brankou hned ve třetí minutě. Mára posílá z pravého křídla před branku Měcholup krásnou přízemní přihrávku, kterou Filip Rakús promáchne, ale za ním stojící Michal Slabý se nemýlí a jistou střelou pod břevno nás dostává do vedení 1:0. Kluci nepolevují, rychlý gól je neukolébá a díky dobře fungující obraně podnikají další nebezpečné výpady. Jeden takový vede Myslitel, obejde soupeře a předloží Filipovi Rakúsovi nádhernou, průnikovou přihrávku. Filip své sólo zakončí pěkným obstřelem hostujícího brankáře a zvyšuje na 2:0. Zanedlouho si oba dva naši hráči spolupráci zopakují. Myslitel doslova protlačí míč přes dva soupře, ten si převezme Filip a pověstným "bodlem" prostřelí hostujícího brankáře potřetí 3:0. A kluci nemají stále dost. Mára se individuálně prosadí na měcholupském obránci a milimetrovou střelou na zadní tyč zvyšuje na 4:0. Je to dvacetimiminutovka snů a vlastně tímto rozhodujeme celé utkání. V závěru poločasu polevíme a hbitý soupeř toho využívá k útočným protiakcím. Po jedné z nich kope rohový kop, který zabráníme. Michal Foldyna, který v naší bráně perfektně pracuje udělá první chybu a míč nezkrotí. Vše napraví obránci před ním a Michal má možnost si míč znovu sebrat do rukavic, jenže si nezakřičí, tak mu ho Dominik Kuzma doslova ukopne z rukou k naší smůle přimo na kopačky hostujícího hráče. Ten je sice z úhlu, ale povedenou střelou pod břevno přesně trefuje naší opuštěnou bránu 4:1. Přichází tak zbytečná komplikace do poločasové přestávky...

V ní se nabádáme k návratu k přímočarosti a běhavému výkonu z úvodu zápasu. V brance Kuba Fšianok vystřídá Michala Foldynu a do útoku vracíme Filipa Rakúse. Právě Filip je nejčastějším nebezpečím pro soupeřovu obranu, ale své průniky nedokáže gólově zakončit. Michal Slabý trefuje břevno a tak může udeřit na druhé straně. Máme míč pod kontrolou, ale při chvilce nepozornosti o něj přicházíme. Lišák přežene důraz ve vyznačeném území a následuje pokutový kop. K němu se staví hostující Jinoch a může ještě celý zápas zdramatizovat. Kuba však jeho střelu vystihne a skokem po levé ruce míč vyráží na roh. Parádní zákrok našeho brankáře podpoří obrana, která roh zabrání a ihned přecházíme do rychlého protiútoku po levém křídle. První střelu hostující brankář vyrazí, ale celou akci dohraje Myslitel, který nemá problém umístit míč do odkryté brány 5:1. Dávám ve hře postupně prostor všem hráčům a Michal Ösgür se dostává za záda měcholupské obrany. V průniku je sražen a po chvilce váhání nařizuje pan rozhodčí penaltu i na druhé straně. Na tu je určen Pavel Strouhal a také ji bezpečnou střelou, která lízne tyč promění 6:1. Kluci se fotbalem baví, Diego předvádí s míčem jednu technickou finesu za druhou a přímo z rohu trefuje tyč. Vrcholem je kombinace na jeden dotek, do které se zapojí snad pět našich hráčů a škoda jen, že se v jejím závěru nepodaří Davidovi Hrdinovi lepší přihrávka. Je tu však i soupeř, který neskládá zbraně a snaží se až do samotného konce. Přichází situace, kdy Vojta Tichý perfektně zabere do obrany, měcholupského hráče v nebezpečné situaci odzbrojí a je pánem nad míčem. Bohužel místo jednoduchého vyvezení volí kličku zpět před bránu, kterou mu soupeř vystihne a překoná bezmocného Kubu. Tím se výsledek dostává do konečné podoby 6:2 pro počerky.

Kluci zaslouží obrovskou pochvalu za skvěle zvládnutý zápas a tímto by jsme chtěli pozvat všechny naše věrné fanoušky na poslední mistrovské utkání, které sehrajeme tuto sobotu na půdě Unionu Vršovice od 9:00. Jednak to bude pro naše ročníky 2003 rozlučka s fotbalem na půlku hřiště a tým bude slavit celkové třetí místo v tabulce, což je fantastický úspěch. Proto neváhej, vezmi šálu Počernic, celou rodinu a přijď nám vytvořit bouřlivou atmosféru!

Góly: Filip Rakús 2x, Michal Slabý 1x, Marek Štěpán 1x, Jan Zámyslický 1x, Pavel Strouhal 1x (p)

Sestava: Michal Foldyna (b) 1-, Jakub Fašianok (b) 1, Franta Fiala 1, Pavel Strouhal 1, Dominik Kuzma 1, Jan Liška 1-, Marek Štěpán (c) 1, Michal Slabý 1, Filip Rakús 1-, Jan Zámyslický 1*, Dan Foldyna 1, Vojta Tichý 1-, Michal Ösgür 1-, David Hrdina 1-, Jan Polena 1-

 

  

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

17.5.2024: Patrik Běhounek 13 let
24.5.2024: Kryštof Junek 12 let
1.6.2024: Kryštof Klouda 13 let
3.6.2024: Karel Škoda 13 let
17.6.2024: Vojtěch Zeman 13 let
9.5.2024: Michal Slabý 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login